13 września włamano się do domu sióstr salezjanek w Angoli. Pracuje tam misjonarka z Polski, s. Maria Domalewska, która prosi o modlitwę w tej trudnej sytuacji.

Do włamania doszło około godziny 6. Do domu sióstr wdarło się około 10 mężczyzn. Siostra Maria zaczęła krzyczeć, jeden z włamywaczy przykrył jej usta dłonią, a potem poduszką. W innej części domu związano trzy siostry. Dyrektora wspólnoty zaalarmowana przez krzyk s. Marii schowała się i zamknęła w bezpiecznym miejscu. Włamywacze ukradli pieniądze, laptopy, telefony i samochód. Siostry postanowiły zabezpieczyć dom i już od poniedziałku zamontować kraty w drzwiach wejściowych i założyć kamery.

Siostra Maria podkreśliła, że dziękuje Boga za opiekę w trudnym czasie. Jest wdzięczna, że żadnej siostrze nie stała się krzywda. Prosimy o modlitwę w intencji wspólnoty sióstr salezjanek.

Módlmy się, w intencji sióstr salezjanek w Angoli, które zostały napadnięte i okradzione w piątek, 13 września.  Aby Bóg otoczył ich opieką w tym trudnym czasie.

 

 

Zobacz więcej naszych intencji modlitewnych!