W dniach 13-15 września 2019 roku odbyło się pierwsze spotkanie Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

Spotkanie wspólnie rozpoczęliśmy modlitwą Nieszporami. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na kolację. Kolejnym punktem naszego programu był pogodny wieczorek poprowadzony przez Anię, która w tym roku wyjeżdża na misje do Kazachstanu. Dzień skończyliśmy wspólną modlitwą i słówkiem na dobranoc.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Po śniadaniu odbyła się pierwsza konferencja, na której Iwona opowiadała nam o swojej pracy w Rwandzie. Po przerwie udaliśmy się na pyszny obiad, który przygotowała s. Joanna. W kolejnym punkcie była rekreacja salezjańska, czyli wspólne spędzanie czasu na zabawach oraz przy naklejaniu adresów na listy do darczyńców misji salezjańskich. Po wspólnej integracji ks. Tomek mówił nam o zasadach, które panują w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym, a także odpowiadał na nasze pytania, które dotyczyły wolontariatu misyjnego.  Następnie ks. Andrzej poprowadził konferencję na temat: Dlaczego jestem taki/taka. Pozwoliło to nam zastanowić się skąd biorą się nasze zachowania w danym momencie. Kolejnym punktem była wspólna modlitwa wieczorna i kolacja. Dzień zakończyliśmy Adoracją, gdzie zostały odczytane listy wolontariuszy misyjnych obecnie przebywających na placówkach salezjańskich w Afryce. Był to czas pełen refleksji i powierzenia Bogu swoich myśli. Na koniec dnia siostra Magdalena krótko streściła nam historię powstania Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki, a potem opowiedziała nam słówko na dobranoc.

Ostatni dzień rozpoczęliśmy Eucharystią, która była połączona z Jutrznią. Udaliśmy się później na śniadanie i na konferencje, gdzie ks. Tomek opowiedział nam historię swojego powołania misyjnego i o pracy na Madagaskarze. Po ciekawej konferencji był czas sprzątania domu, w którym spędziliśmy ten piękny czas. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym obiadem.

Natalia Skrzynecka
uczestniczka wrześniowego spotkania

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA!