S. IWONA SKWIERAWSKA FMA

Pochodzę z Gdańska.

Śluby zakonne złożyłam 5 sierpnia 1990 roku.

Kościół posłał mnie na misje w 2000 roku.

Państwa, w których pracowałam: Rwanda (Kigali, Gisenyi) i Kenia (Nairobi, Makuyu, Embu, North Horr), Tanzania (Dar es Salaam).

Aktualnie pracuję w Kenii.

ILOŚĆ POSTAWIONYCH KAW:

10

Ostatnio kawę postawili:

Joanna2024-11-0320.00
Damian2024-11-0150.00
Anna2024-10-31100.00

 

Moja praca na co dzień …

Pracuje w Nairobi, gdzie od dwóch lat pełni funkcję ekonomki inspektorialnej. Zajmuję się finansami i organizacją wspólnot salezjanek w trzech krajach – 9 wspólnot w Kenii, 2 wspólnoty w Rwandzie oraz 2 wspólnoty w Tanzanii. Wychowujemy młodzież i dzieci od przedszkola do szkoły średniej. Pomagamy przez nauczanie w szkole, pracę w parafii, a także wykluczonym ze społeczeństwa, najbiedniejszym  kobietom, znajdujemy pracę, pomagamy otwierać małe lokalne biznesiki, dzięki którym one mogą utrzymać swoją rodzinę.
Odpowiedzialna jestem również za działanie biura projektowego realizującego projekty rozwojowe i humanitarne w inspektorii.
Wcześniej pracowałam w Gisenyi w Rwandzie, gdzie prowadzona jest szkoła zawodowa dla młodzieży o kierunkach hotelarstwo i krawiectwo. Przez wiele lat pomagałam mieszkańcom pustyni Chalbi w Kenii, gdzie mieszka plemię Gabra. Zajmowałam się szczególnie pomocą wykluczonym ze społeczeństwa kobietom i dzieciom.

Moja misja w trzech słowach …

Moje misyjne marzenie …

Chciałabym móc bardziej dzielić życie z tymi ludźmi, dzielić się moja wiarą, pomagać im zrozumieć i odkrywać osobę Jezusa, Jego miłość do wszystkich, bez wyjątku. Znaleźć sposób, by polepszyć pozycję kobiet w społeczeństwie – wpływy Islamu niestety nie pomagają w jej promocji. Polepszając sytuację kobiet, tym samym poprawiamy sytuację dzieci. W Tanzanii kobiety nie są otoczone pomocą prawną, kiedy mąż je zostawia są skazane same na siebie. Kolejnym marzeniem jest móc zapewnić dożywianie w szkole wszystkim, którzy tego potrzebują. Tworzenie miejsc pracy dla młodych ludzi oraz kobiet, tak by byli w stanie polepszać warunki życia w ich własnym miejscu zamieszkania. Europa obecnie boryka się z wielka ilością imigrantów. Uważam, że gdybyśmy pomogli im wieść godne życie w ich własnym kraju to nie musieliby go opuszczać. Więcej inicjatyw dających nadzieje na miejscu a ludzie nie opuszczaliby swoich domów.

Słowo do Was …

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają misje i nas misjonarzy. Wasza modlitwa, cierpienie, wsparcie materialne pozwala nam docierać do miejsc, które nawet trudno sobie wyobrazić. Proszę chorych i cierpiących ofiarujcie za Nas swoje cierpienia, bo jesteście dla nas zapleczem, bez którego nie możemy wygrać żadnej „bitwy”.

Proszę o modlitwę …

Jak podjąć Duchową Adopcję Misjonarza?

1
Wypełnij deklarację
Duchowej Adopcji Misjonarza
i wybierz misjonarza lub misjonarkę
za którą ofiarujesz swoją modlitwę.

WYPEŁNIJdeklarację

2
Na Twój adres pocztowy wyślemy Ci
potwierdzenie Duchowej Adopcji
wybranego misjonarza oraz
wizytówkę ze zdjęciem osoby,
za którą podejmujesz modlitwę.

ODBIERZwizytówkę

3
Módl się za wybranego
misjonarza i wspieraj go
postem i wyrzeczeniami.
Sam możesz wybrać
sposób modlitwy.

MÓDL SIĘza misjonarza

4
Podejmując modlitwę
za misjonarza dołączasz do
Misyjnej Rodziny Salezjańskiej.
Co dwa miesiące wyślemy Ci
czasopismo “Misje Salezjańskie”
na Twój adres mailowy (pdf).

OBSERWUJwydarzenia na misji

Koordynator Duchowej Adopcji Misjonarza