KS. STANISŁAW BRUDEK SDB

Pochodzę z Wisły Wielkiej.

Kościół posłał mnie na misje
 1września 1963 roku.

Święcenia kapłańskie przyjąłem
 13 czerwca 1969.

Państwa, w których pracowałem:
Wenezuela, Antyle Holenderskie.

Aktualnie pracuję
 w Wenezueli.

Moja praca na codzień …

W San Félix jestem od 2003 roku. Na początku sprawowałem funkcję ekonoma, później byłem proboszczem parafii przy kościele Maryi Wspomożycielki i dyrektorem odpowiedzialnym za salezjańską wspólnotę. Dzień rozpoczynam od Mszy Świętej o godzinie 6. Potem sprawuję sakramenty w parafii, która jest podzielona na trzy części. Na co dzień jestem też z pracownikami.
W Wenezueli robię wszystko, co tylko mogę. Dobre funkcjonowanie całej parafii przynosi mi wiele radości i zadowolenia. Cieszę się, gdy przychodzą dzieci i młodzież. Mają tu lekcje religii i widzę, że robią postępy w nauce. Także dorośli zbierają się w każdą środę, o 16.30. Po południu spotykam się z odpowiedzialnymi za grupy parafialne, by wiedzieć, w jaki sposób mogę nieść pomoc. Staram się odpowiedzieć na ich potrzeby, poznać ich i budzić wzajemne zaufanie. Wciąż myślę o nowych projektach… Często bowiem nie mogę zrobić tego, o co proszą – nie jestem w stanie sprostać naglącym, trudnym sytuacjom i to jest moim wielkim zmartwieniem.

Słowo do Was …

Ludzie tutaj są głodni, przeważnie jedzą tylko dwa posiłki w ciągu dnia. Ten brak żywności powoduje, że wielu kradnie. Tak bardzo się cieszę, gdy mogę dać im coś do jedzenia! Tutaj jednak w ogóle nic nie można zrobić bez pomocy z zewnątrz, bez Waszej pomocy. Jestem bardzo wdzięczny za tę pomoc! Szkoda, że nie możecie zobaczyć tego, co tutaj dzięki Wam powstało!

Misyjny cud …

W parafii gdzie teraz pracuję w San Felix, u Maryi Wspomożycielki Wiernych, istnieje grupa charyzmatyczna. Zawsze we wtorek jest takie nabożeństwo, od godziny trzeciej do około wpół do szóstej, bo potem zaczyna się różaniec. Przychodzą na to spotkanie chorzy. No więc tam mogłem zobaczyć wiele nawróceń i wiele jakiś wspaniałych rzeczy.

Jak podjąć Duchową Adopcję Misjonarza?

1
Wypełnij deklarację
Duchowej Adopcji Misjonarza
i wybierz misjonarza lub misjonarkę
za którą ofiarujesz swoją modlitwę.

WYPEŁNIJdeklarację

2
Na Twój adres pocztowy wyślemy Ci
potwierdzenie Duchowej Adopcji
wybranego misjonarza oraz
wizytówkę ze zdjęciem osoby,
za którą podejmujesz modlitwę.

ODBIERZwizytówkę

3
Módl się za wybranego
misjonarza i wspieraj go
postem i wyrzeczeniami.
Sam możesz wybrać
sposób modlitwy.

MÓDL SIĘza misjonarza

4
Podejmując modlitwę
za misjonarza dołączasz do
Misyjnej Rodziny Salezjańskiej.
Co dwa miesiące wyślemy Ci
czasopismo “Misje Salezjańskie”
na Twój adres mailowy (pdf).

OBSERWUJwydarzenia na misji

Koordynator Duchowej Adopcji Misjonarza

Wspieram duchowoWspieram materialnie