KS. SŁAWOMIR BRONAKOWSKI SDB

Pochodzę z Nowin Bargłowskich w diecezji ełckiej.

 

Święcenia kapłańskie przyjąłem 29 czerwca 1975 roku.

 

Kościół posłał mnie na misje 30 lipca 1976 roku.

 

Aktualnie pracuję w Brazylii, w Mato Grosso. Ewangelizuję, prowadzę katechezy i otaczam opieką duszpasterską wioski indiańskie, często bardzo oddalone od placówki misyjnej.

Moja praca na co dzień …

Jestem proboszczem i dyrektorem placówki salezjańskiej w Corumba. Jest to miasto położone w stanie Mato Grosso. Ewangelizuję, prowadzę katechezy i otaczam opieką duszpasterską wioski indiańskie, często bardzo oddalone od placówki misyjnej. Na placówce w Corumba prowadzimy dwie szkoły, uniwersytet i parafię, a także dzieło socjalne dla 500 dzieci. Ciągle przebywam wśród młodzieży. Jestem też odpowiedzialny za wszystkie parafie w Brazylii, a jest ich 73.

Moja misja w trzech słowach …

Słowo do Was …

Jesteśmy bardzo wdzięczni. Jak słyszeliśmy kilka razy, że my pracujemy na pierwszym froncie jako misjonarze, tak samo Ci, którzy wspierają misje jako Darczyńcy bądź też modlą się, są misjonarzami, jak mówi papież Franciszek. Każdy człowiek z powołania, to znaczy z Chrztu Świętego, ma powołane misyjne. Głosimy Królestwo Boże. Bądźmy misjonarzami szczęśliwymi i zrealizowanymi

Moje misyjne marzenie …

By jak najwięcej młodzieży, szczególnie młodzieży doprowadzić do Boga. By nasza młodzież, jak ksiądz Bosko mówił, była bardzo szczęśliwa.

Jak podjąć Duchową Adopcję Misjonarza?

Jak podjąć Duchową Adopcję Misjonarza?

Koordynator Duchowej Adopcji Misjonarza