Drodzy Darczyńcy,

bardzo serdeczne pozdrowienia z Kasamy w Zambii.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za wsparcie w projekcie ’’Wyposażenie Sali komputerowej’’ dla formacji młodzieży przygotowującej się do apostolstwa wśród dzieci i młodzieży w szkołach misyjnych.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym przekazanym przez Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie udało nam się zakupić 14 komputerów, 3 drukarki, 14 stolików, 7 przedłużaczy i adaptery do połączeń do prądu. Dodatkowo zainstalowane zostały programy do nauki obsługi komputera.

Dodatkowo, wielką pomocą była możliwość zorganizowania transportu do przewiezienia całego sprzętu. W większości wszystko było zakupione i przywiezione  z Lusaki do Kasamy , w odległości  około  1000 km. Bez Waszego wsparcia również i ta kwestia byłaby nierozwiązana.

Taki wkład w potrzeby miejscowe jest wielkim przedsięwzięciem. Dziś w dobie wszechobecnej komputeryzacji biegła obsługa komputera jest niezbędna do przyszłych zadań w pracy społecznej, apostolskiej i humanitarnej wśród miejscowej ludności.

Młode dziewczęta, po ukończeniu szkoły średniej mają wielkie aspiracje i chęci na dalszy rozwój w różnych dziedzinach praktycznych jak również akademijnych.

Uśmiechnięte twarze pokazują wielką radość za to, że dziś nasi podopieczni mogą tak samo jak ich rówieśnicy z innych krajów zdobywać wiedzę na profesjonalnym sprzęcie, za co z całego serca dziękują.

Naszym darem wdzięczności jest dar modlitwy i dzielenia się tą wielką radością z innymi przez możliwość włączenia molowych do odpowiedzialności w podejmowaniu rozwoju osobistego i społecznego.

Przed nami czas Adwentu i Bożego Narodzenia. Pragnę skorzystać z tej okazji i wyrazić nasze serdeczne życzenia dla naszych Darczyńców i wszystkich wspierających w różny sposób misje . Niech świętowanie Narodzenia Chrystusa udzieli każdemu wielkiej rodności, dobrego zdrowia, darów dla duszy i ciała w kontynuacji codziennych zadań. Niech wstawiennictwo Maryi wyprasza Boże Błogosławieństwo na dobre zakończenie obecnego roku i na nadchodzący Nowy Rok 2024

Z zapewnieniem o modlitwie i wdzięcznością,

Sr. Ryszarda Piejko FMA