Drogi Księże Dyrektorze, Drodzy Współpracownicy, Wolontariusze oraz Darczyńcy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.

Wraz z pozdrowieniami przesyłam podziękowania od całej naszej małej, chrześcijańskiej wspólnoty z Utrail – Bangladesz za pomoc w realizacji projektu 654. Dziękując za Waszą ogromną pomoc pragnę poinformować, że prace przy budowie domu zostały zakończone      29 listopada. Pierwsza cześć projektu zakładała podniesienie gruntu o 2 metry. Działania te zostały wykonane w 100%. Podniesienie gruntu uchroni dom przez zalewaniem w porze deszczowej. W drugiej części zakładaliśmy wybudowanie domu. Z powodu różnych trudności, które przyniósł Covid 19, a negatywne skutki można odczuwać nawet dzisiaj, było nam bardzo trudno całkowicie zrealizować obrany cel.

Drastyczne podwyżki cen żywności a zwłaszcza materiałów budowlanych spowodowały, że nie byliśmy w stanie zmieścić się w zaplanowanym przez nas budżecie.

Mimo trudności finansowych, które pojawiły się w czasie realizacji tego projektu zdołaliśmy z pomocą lokalnej wspólnoty w 95% ukończyć budowę tego domu. Prace, które nie zostały sfinalizowane będą stopniowo realizowane w najbliższej przyszłości ze środków własnych.

Jestem Wam, wszystkim ofiarodawcom, pracownikom SOM, bardzo wdzięczny za wkład w realizację tego projektu. Bez Waszej pomocy jestem pewny że, rodzina która otrzymała pomoc nie byłaby w stanie zbudować nawet własnego domu.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i zapewniam o naszej pamięci modlitewnej za każdego z Was. Serdeczne Bóg zapłać

 

ksiądz Paweł Kociołek SDB