Poznajcie Piotra Wyrzykowskiego, który w najbliższych dniach wyleci na swój dwumiesięczny wolontariat misyjny do Santa Cruz, w Boliwii.

Piotrek ma 39 lat i pochodzi z Legnicy, na Dolnym Śląsku. Ukończył studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej ucząc religii. Jest również kościelnym w parafii św. Tadeusza w Legnicy. Poza swoimi obowiązkami lubi zagrać w siatkówkę i koszykówkę, a także w wolnych chwilach spotkania przy kawie.

Pomysł z wyjazdem na misje pojawił się wiele lat temu, dzięki jednemu z misjonarzy posługujących w Brazylii. Jego marzeniem jest świadczenie swoim życiem o dobroci Boga, na placówce misyjnej, na którą jest posyłany.

Wolontariusz będzie wspierać działania misyjne w Santa Cruz, gdzie salezjanie prowadzą dom dziecka, szkoły, domy opieki i oratorium. Wykorzysta swoją wiedzę i doświadczenie pedagogiczne, żeby w odpowiedni sposób dotrzeć do każdego z dzieci i młodzieży, poświęcając im czas podczas obowiązków i zabaw. Chciałby pokazać, że nawet najmniejszy człowiek jest ważny, i warto wysłuchać Jego historii.