W dniu 24.05.2017 roku, odbył się kolejny premierowy pokaz filmu w reżyserii Josepha Campo. „OUTCASTS – Szare Anioły” to film o ludziach, którzy na wzór św. Franciszka z Asyżu wybrali czystość, posłuszeństwo i ubóstwo, aby ratować dla Chrystusa najuboższych i potrzebujących. Franciszkanie Odnowy potocznie nazywani Braćmi z Bronxu to zakon zatwierdzony przez papieża Franciszka. Ich życie i posługa to gotowy scenariusz na film. „OUTCAST – Szare Anioły” został okrzyknięty „najmocniejszym w historii filmem o wierze”. Pokazuje posługę Braci w najtrudniejszych miejscach na świecie – w więzieniach w Centralnej Ameryce, mrocznych ulicach Londynu i Nowego Jorku oraz najniebezpieczniejszych dzielnicach w Irlandii – pośród gangów narkotykowych, prostytutek, wśród więźniów. Historie ich posługi są wstrząsające.

Produkcja została objęta patronatem przez Salezjański Ośrodek Misyjny. W trakcie pokazu z uwagą i wzruszeniem wspólnie śledziliśmy historie ukazane przez reżysera.

Pokaz odbył się z udziałem amerykańskiego reżysera Josepha Campo, który po projekcji odpowiadał na pytania płynące z widowni. Autor filmu dzielił się swoim doświadczeniem, bo sam pracuje z najuboższymi. Podczas zbierania materiałów do filmu, ekipa zdobyła zaufanie bohaterów. Ich historie były bardzo osobiste. Osób, które przeszły w życiu tak wiele nie da się oszukać. „Po chwili rozmowy oni więcej wiedzą o nas, niż my sami o sobie” – opowiadał reżyser. Dlatego, kiedy otwierają przed kimś swoje serca, robią to całkowicie. Z tego powodu film jest tak szczery i prawdziwy. Na pytanie, czemu zgodzili się na publikowanie swoich historii, często bardzo trudnych, wszyscy odpowiadali to samo – „Jeżeli nasza historia ustrzeże kogoś przed pójściem tą samą drogą, chcemy ją pokazać”. Pomimo trudnego tematu film opowiada przede wszystkim o nadziei i ludziach, którzy obecnie żyją Ewangelią.

Serdecznie dziękujemy za piękne spotkanie!

Zachęcamy do udziału w kolejnych pokazach – informacje o terminach można znaleźć na stronie dobrekorzenie.com.