Małgosia i Sylwia wróciły z wolontariatu w Zambii

We wtorkowe popołudnie, 19 lipca, z wolontariatu misyjnego wróciła Małgorzata Kuchta i Sylwia Deperasińska. Wolontariuszki przez 10 miesięcy pracowały w Zambii, a dokładnie w Makululu.

Makululu to najbiedniejsza dzielnica Kabwe. Problemem jest tu ubóstwo, brak szkół, wysoki wskaźnik zarażeń wirusem HIV i AIDS czy skażona ołowiem – przez kiedyś przemysłowy charakter regionu – woda. Salezjanie otworzyli tam dom dziecka dla chłopców ulicy, szkołę i parafię. Małgosia i Sylwia pomagały w codziennych obowiązkach. Przede wszystkim były z chłopcami mieszkającymi w domu dziecka, pomagały w odrabianiu zadań, praniu, sprzątaniu, organizowały czas wolny, rozmawiały i wspierały swoją obecnością. Dodatkowo Małgorzata, która ukończyła licencjat z pielęgniarstwa, pomogła w leczeniu i opiece medycznej. Sylwia wspierała placówkę w działaniach administracyjnych.

Małgosi i Sylwii dziękujemy za pracę, zaangażowanie i radość, jaką wniosły do domu dla chłopców ulicy w Makululu. Niech dobry Bóg obdarza potrzebnymi łaskami.