35087 zł
cel 30390 zł

125
wspierających

Kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z oratorium we Freetown

Salezjanie z Freetown w Sierra Leone prowadzą oratorium dla dzieci i młodzieży. Misjonarze chcą zorganizować kolonie letnie dla podopiecznych. Niestety, na ten cel brakuje środków finansowych. Dołącz do zbiórki i wspólnie z nami wspieraj Projekt 705!

Misjonarze salezjańscy przybyli do Sierra Leone w 1986 roku. Od samego początku swojej pracy promują wśród młodych ludzi charyzmat Księdza Bosko. Poprzez tworzenie sierocińców, budowę szkół, centrów młodzieżowych i parafii, organizując obozy i kolonie realizują dzieło swojego założyciela.

Sierra Leone jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Długoletnia i wyniszczająca wojna oraz epidemia eboli pozostawiły ogromne spustoszenie wśród społeczeństwa.

Księża salezjanie z Freetown dokładają wszelkich starań, aby podnieść na duchu społeczeństwo i zaszczepić w nich nadzieję na lepsze jutro. Poprzez sport, naukę, rekreację, katechezę oraz codzienny posiłek wspierają młodzież. Oratorium salezjańskie służy również jako miejsce szkoleń, spotkań z animatorami oraz pedagogami.

Misjonarze pragną zorganizować na terenie misji kolejną edycję kolonii letnich dla dwóch grup po 300 dzieci każda. Większość dzieci, dla których salezjanie chcą zorganizować obóz letni pochodzą z rodzin bardzo biednych. Niestety, na organizację zajęć dla dzieci brakuje funduszy. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione m. in. materiały dydaktyczne oraz szkoleniowe, zostaną zapewnione posiłki, woda, artykuły pierwszej pomocy, będą organizowane konkursy wraz z nagrodami oraz wycieczki krajoznawcze. W trakcie obozu misjonarze wraz z grupą opiekunów chcieliby zidentyfikować ukryte talenty dzieci i młodzieży, tak aby w przyszłości można je było rozwijać i pielęgnować.

Każdy z nas może pomóc w organizacji kolonii letnich dla dzieci z Freetown. Wspieraj z nami Projekt 705!

*Za projekt odpowiada ksiądz Sergiej Goman SDB