W czwartkowe popołudnie, 16 września, Małgorzata Kuchta i Sylwia Deperasińska wyleciały na misję długoterminową do Zambii.

Nasze wolontariuszki będą pracowały w Makululu, jednej z najbiedniejszych dzielnic Kabwe. W tym miejscu problemem jest brak szkół, wysoki wskaźnik zachorowań na wirusa HIV i AIDS, brak możliwości z powodu ubóstwa podjęcia leczenia, a także utrudniony dostęp do czystej wody, która przez kiedyś przemysłowy charakter regionu skażona jest ołowiem. Salezjanie otworzyli w Makululu dom dziecka dla chłopców ulicy, szkołę i parafię. Małgorzata i Sylwia będą pomagały w codziennych obowiązkach na placówce, a w szczególności w domu dziecka, bo chłopcy potrzebują troski i pomocy przy odrabianiu lekcji, praniu czy sprzątaniu. Dodatkowo Małgorzata, która ukończyła I stopień pielęgniarstwa pomoże w leczeniu i opiece medycznej, a Sylwia wesprze placówkę w pracy biurowej przy układaniu rachunków, pisaniu projektu i programie Adopcji na Odległość.

Prosimy o modlitwę za Małgorzatę i Sylwię! Przed nimi wiele nowych wyzwań, poznawanie kultury i miejsc, wiele miesięcy pracy oraz towarzyszenia dzieciom i młodzieży. Niech Wspomożycielka Wiernych wyprasza im potrzebne łaski!