MALGASKI DOM

Zapewnijmy 42 chłopcom ulicy jedzenie i ubranie

TYDZIEŃ MISYJNY 2022

 

Koczowali na ulicy, aby zarobić i kupić trochę ryżu, szukali czegokolwiek do zjedzenia, co zwalczy poczucie głodu i pozwoli przeżyć kolejny dzień. Dzieci ulicy. Wyrzucone, niechciane lub same postanowiły uciec. Bez pomocy na zawsze pozostaną bezdomne. Zapraszamy Was do poznania codzienności – radości i problemów – malgaskich chłopców ulicy. Jak co roku z okazji TYGODNIA MISYJNEGO organizujemy kampanię i zbiórkę humanitarną.

KOMU POMOŻEMY?

42 chłopcom ulicy, którzy zamieszkali w Domu Magone we Fianarantsoa na Madagaskarze.

JAK POMOŻEMY?

Zapewnimy im jedzenie na cały rok, kupimy buty do szkoły, bluzę, plecak, klapki, mydło, szczoteczki i pastę do zębów oraz prześcieradła.

 

W czasie kampanii poznasz historię chłopców ulicy, dowiesz się dlaczego trafili na ulicę, jak wyglądało ich życie i co zmieniło się po tym, jak trafili do domu Magone. Opiekuje się nimi ks. Tomasz Łukaszuk, który będzie pisał dziennik misjonarza i pokaże nam, jak wygląda jego codzienność od kuchni. Poznasz też placówkę misyjną, sytuację ogólną Madagaskaru. Zobaczysz krótkie filmy z domu dla chłopców ulicy i oratorium, w którym chłopcy spędzają czas wolny.

 

Więcej o kampanii: misjesalezjanie.pl/kampanie/malgaski-dom/