Live ze spotkania o Meksyku z br Sebastianem

18 października br. Sebastian Marcisz podczas wyjątkowego spotkania w kawiarni Agere Contra opowiadał o Meksyku. Wyjątkowego – ponieważ była to Niedziela Misyjna, a w tym roku w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym skupiamy się na pomocy dzieciom z Meksyku.

Brat Sebastian barwnie opowiadał o Meksyku, dzielił się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas dwuletniej pracy w tym kraju. Konfrontował nasze wyobrażenia o Meksyku z rzeczywistością, którą poznał i doświadczył. Opowiadał o kulturze, jedzeniu, pięknie kraju, ale też o rzeczach trudnych – kartelach narkotykowych i biedzie rodzin.

Niezwykle ciekawe spotkanie trwało ok. 2 godzin. Z powodu aktualnych obostrzeń i limitu ilości osób w sali kawiarni Agere Contra, spotkanie transmitowaliśmy online. Zapis transmisji można obejrzeć TUTAJ. Polecamy!

W październiku podczas Tygodnia Misyjnego prowadzimy akcję dla najbardziej potrzebujących ludzi. W tym roku wspieramy dzieci z regionu Oaxaca w Meksyku. Potrzebne są materiały szkolne, jedzenie i leki. Więcej informacji o akcji znajdziecie pod tym linkiem: misjesalezjanie.pl/dzieci-meksyku