Kolejne dary dla Ukrainy dotarły do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Sortujemy je i przewozimy na Ukrainę, do Lwowa, skąd są rozwożone w miejsca, gdzie najbardziej potrzeba pomocy.

Dziękujemy Siostrom Salezjankom, uczniom i rodzicom z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu, za posegregowane i dobrze opisane leki, jedzenie, szampony, płyny, pasty, szczoteczki, środki higieniczne i medyczne.

W piątek przywieziono do nas dary, w tym generator, z placówki salezjańskiej w Ełku. Dziękujemy młodzieży, parafianom, salezjanom za pomoc dla Ukrainy!

Również w piątek dotarły do nas dary zebrane przez uczniów i rodziców w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego “Kolegium Kujawskie” w Aleksandrowie Kujawskim. Zbiórka środków czystości i higieny odbyła się na początku marca.

Przywieźliśmy do naszego ośrodka 500 kg mąki! Dziękujemy salezjanom z Niemiec za wsparcie!

1 062 konserwy! To kolejne dary, które otrzymaliśmy w ramach akcji pomocowej dla Ukrainy. Dziękujemy parafianom z Płocka za wsparcie!

Dziękujemy też uczniom, rodzicom i nauczycielom ze szkoły podstawowej w Paprotni za pomoc dla Ukrainy. Razem ze zdjęciami otrzymaliśmy wiadomość:

Wojna na wschodzie wyzwoliła w Polakach pokłady niezwykłej empatii. Chcemy pomagać i szeroko otwieramy serca na potrzeby walczącej Ukrainy. Szkoła Podstawowa w Paprotni również włączyła się w organizację pomocy Ukrainie poprzez zbiórkę środków finansowych. Przez 3 dni zebraliśmy 1404 złote i 30 groszy. Zebrane pieniążki zostały przekazane salezjanom. Zbiórka ta pokazała, że nasza społeczność nie jest obojętna na ludzką tragedię.