30 maja ks. Henryk Tucholski obchodził 25-lecie święceń kapłańskich. W Boleszynie, swojej rodzinnej parafii, przewodniczył uroczystej Mszy świętej, w której uczestniczyła rodzina, parafia oraz przedstawiciele z SOM-u. Msza była połączona z odpustem parafialnym ku czci Trójcy Przenajświętszej. Kazanie wygłosił ks. Jacek Zdzieborski, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Na okolicznościowych obrazkach jubilat zamieścił fragment Psalmu 116: „Cóż oddam Panu za wszystkie dobrodziejstwa jego, które mi uczynił? Kielich obfitego zbawienia wezmę, a imienia Pańskiego wzywać będę…”.

Ks. Henryk wyjechał na misje w 1991 roku, jeszcze jako kleryk. Pracę na afrykańskim kontynencie zaczynał w Tanzanii, a w 2012 r. został skierowany do Kenii. Obecnie jest ekonomem domu formacyjnego w Don Bosco Utume w Nairobi oraz dziekanem w Tangaza University College na wydziale Institute of Youth Studies. W 2017 roku obronił pracę doktorską z kultury afrykańskiej i religioznawstwa.

Z okazji srebrnego jubileuszu kapłaństwa składamy ks. Henrykowi najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za świadectwo jego życia! W tym szczególnym czasie prosimy o wstawiennictwo i opiekę Wspomożycielki Wiernych dla naszego misjonarza. Niech Pan Bóg prowadzi i błogosławi, obdarza potrzebnymi łaskami i wspiera w kapłańskiej oraz misyjnej drodze.

Od 26 maja ks. Henryk przebywa w Polsce na krótkim urlopie.