Drodzy Przyjaciele Misji Salezjańskich,

uroczystymi posłaniami misyjnymi z nałożeniem krzyży misyjnych zakończyliśmy rok formacyjny Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco, który działa przy naszym Ośrodku. Osiemnaścioro młodych ludzi z całej Polski odpowiedziało swoim życiem „Tak” na wezwanie Chrystusa. A Chrystus zaprasza wszystkich do kroczenia za Nim bardziej z bliska. Nasi wolontariusze będą Jego świadkami w Zambii, Malawi, Ugandzie, Kazachstanie, Boliwii i Peru. Niektórzy z nich już podjęli trud misyjnej pracy.

Podczas spotkania młodych na Polach Lednickich bp Grzegorz Ryś przypomniał w homilii, że w centrum Kościoła jest człowiek. Człowiek jest drogą Kościoła. Nasi wolontariusze i wszyscy misjonarze zostają posłani, żeby służyć Bogu w człowieku. W człowieku wiele razy niedostrzeganym, potrzebującym, bezbronnym w krajach afrykańskich czy w Ameryce Południowej.

Niech Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, umacnia ich w ich powołaniu i strzeże.

Drodzy Darczyńcy, dla mnie jest to okazja, aby podziękować Wam wszystkim za to, że jesteście z nami. To Waszym życiem i zaangażowaniem w misje dajecie świadectwo Waszej wiary. Bo wszyscy należymy do Chrystusa! Chrystusa można głosić nie tylko poświęcając swoje życie i wyjeżdżając na misje, lecz także stanowiąc swego rodzaju zaplecze dla misji w naszym środowisku. Bogu niech będą dzięki za wszystkich ludzi dobrej woli!

A na półmetku okresu wakacyjnego życzę wszystkim błogosławionego odpoczynku. Szczęść Boże!

ks. Jacek Zdzieborski SDB
dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie