Poznaj historie dzieci w sytuacji ulicy, które trafiły pod skrzydła Don Bosco Fambul

 

David, 9 lat

Chłopiec na ulicy spędził trzy miesiące. Mieszkał w złych warunkach. Według dziadka, ojciec opuścił dom i wyjechał do Gwinei w poszukiwaniu pracy i lepszej przyszłości dla rodziny. Odkąd wyjechał, nigdy nie kontaktował się z rodziną. Nie wiadomo czy ojciec żyje, czy nie. Mama chłopca sama przez ostatnie 5 lat brała odpowiedzialność za Davida i jego rodzeństwo. Zarabia na życie przynosząc wodę ludziom na ich budowach. Dziadek przekonuje, że dzieci chodziły do szkoły, ale przestały z powodu trudności finansowych w domu. To doprowadziło je do opuszczenia domu i wyjścia na ulicę.

Po tym jak trafił do Don Bosco Fambul, chłopiec ma się dobrze i je trzy razy dziennie. Uczęszcza do szkoły podstawowej Don Bosco, do drugiej klasy. Lubi tańczyć i grać na bębnach. Dobrze mu to wychodzi.

Plan jest taki, aby połączyć go z matką, zapisać go do pobliskiej szkoły i wesprzeć rodzinę niewielkimi środkami finansowymi na działalność gospodarczą, tak aby zysk mógł zostać wykorzystany na wsparcie jego edukacji. W ośrodku Don Bosco najpewniej zostanie przez sześć miesięcy.

 

*Imię dziecka zostało zmienione, ze względu na ochronę danych osobowych.

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ