Wielkopostny Dziennik Misjonarza
14.02.2024

 

W Don Bosco Fambul dzień rozpoczynam o 5.30. Godzinę później mamy poranną modlitwę z medytacją, a o 7.15 Mszę świętą. Po szybkim śniadaniu udaję się na apel dla uczniów, który tutaj jest o 8.10. Zaraz po nim zazwyczaj zaczynam pracę w biurze lub wyjeżdżam do miasta.

13.00 to czas na obiad, chodź ze względu na obowiązki zdarza się często później lub w ogóle go nie ma. Kończę pracę o 17.00 i idę do naszych wychowanków. Wspólny sport to dobry sposób, by ich lepiej poznać. Najczęściej gramy w piłkę nożną.

O 19.30 ze wspólnotą odmawiamy Nieszpory i modlimy się różańcem, następnie jemy kolację. We wtorki i piątki mamy wspólny różaniec z wychowankami przy grocie Matki Bożej o 20.00, w czwartek adorację dla wszystkich. Potem mam czas na odpisywanie na maile, rozmowy, czy oglądanie filmów z wychowankami. Dzień zazwyczaj kończę po 23.00.

Dziś plan dnia zmodyfikował przyjazd grupy GOPR z Polski. Przyjechali samochodem w ramach rajdu Budapeszt – Bamako, który ze względu na bezpieczeństwo, od dwóch lat kończy się na Freetown. Do stolicy przyjechało ok 300 ekip samochodowych, w tym kilka polskich. Wiele z tych ekip przy okazji świadczy pomoc charytatywną.

Również grupa GOPR kontaktowała się ze mną wcześniej, żeby wypytać o potrzeby naszej placówki. Przywieźli sprzęt medyczny i lekarstwa do naszego szpitala Don Bosco. Obecnie prowadzą zajęcia uzupełniające z pierwszej pomocy dla naszych pielęgniarek i pielęgniarzy. Szkolą nasz medyczny zespół, który potem przeszkoli naszych animatorów i wychowawców np. przed Holiday Camp i innym wydarzeniami. Uczą jak używać fantomy, które przywieźli. Przekazali też torby medyczne i defibratory. Jesteśmy im bardzo wdzięczni.

ks. Piotr Wojnarowski
Sierra Leone

 

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ