W piątek, 22 stycznia 2021 roku, kandydaci przygotowujący się do wyjazdu na misje zjechali się do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie. Poniżej relacja ze spotkania napisana przez formującą się przyszłą wolontariuszkę.

.

Po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się w Warszawie, aby przystąpić do kolejnych etapów formacji. Tym razem czekało na nas wielkie wyzwanie, którym było napisanie testów psychologicznych oraz indywidualna rozmowa z psychologiem. Następnie udaliśmy się na prezentacje Kasi i Mariusza, którzy w roku 2019 wyjechali do Etiopii na trzymiesięczny wolontariat misyjny. Dołączyli do nas również dwaj salezjanie z Zambii i Malawi, którzy przyjechali do Polski. Przekazali nam piękne słowa wsparcia i zachęcali do otworzenia się na to, co przygotował dla nas Bóg. Poznaliśmy się wszyscy bliżej oraz zaczęliśmy nawiązywać głębsze relacje po długich rozmowach.

Niezbędnym punktem każdego spotkania jest Msza Święta w pięknej warszawskiej bazylice. Wspaniałym doświadczeniem była również adoracja, w której zawierzyliśmy siebie i nasze powołania Bogu. Zostały nam przedstawione również realia związane z wyjazdem, w tym koszty, wszelkie trudności oraz z jakimi sytuacjami można się liczyć. Najbardziej zapadło mi w pamięci to, aby nie oczekiwać zbyt wiele i nie robić sobie konkretnego obrazu misji, ponieważ każda jest inna. Najlepiej jechać z dobrym nastawieniem i przyjąć to, co będzie nam dane. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania oraz wyników naszych testów i badań psychologicznych. W lutym czeka nas sprawdzian z języków, ale zawsze jesteśmy gotowi na nowe zadania!

Vivien Lidzbarska