Marcowe spotkanie za nami. W weekend 15-17 marca 2019 uczestniczyliśmy w formacji Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

Z początkiem miesiąca nastał czas Wielkiego Postu, czas dany do przemieniania naszych serc. W piątek po kolacji odprawiliśmy Drogę Krzyżową, a rozważania do każdej stacji napisali nasi wolontariusze z Afryki. Poszliśmy z wiarą, a deszcz był błogosławieństwem. Po wspólnej modlitwie ks. Jacek Zdzieborski zaprosił nas do obejrzenia filmu: „Historia, której nie pamiętam”, o cudzie uzdrowienia wolontariuszki Moniki.

Weekend upływał nam radośnie, na wspólnej modlitwie, zabawie, rozmowach i bardzo ciekawych warsztatach fotograficznych. Poprowadziła je Iwona Błędowska, która z aparatem się nie rozstaje. Warsztaty te były wiedzą w pigułce. Przekazała nam cenne uwagi, jak zrobić dobre zdjęcie: ostre, ciekawe skupiające uwagę. Potem w praktyce sami robiliśmy zdjęcia, które później fachowym okiem oceniała. Wysłuchaliśmy ciekawej i odważnej prezentacji Małgorzaty Białczak, która przez rok pracowała na misji w Peru.

W sobotę wieczorem przeżyliśmy piękny czas Adoracji Najwyższego, który nas wszystkich przyprowadził na tą formację, na spotkanie. On nas powołuje i dodaje odwagi by iść. Jego Miłość sprawiła, że chcieliśmy zejść z kanapy i założyć wygodne buty. Miernie żyć nie chcemy.

Cudowny czas dobiegł końca, nastały pożegnania i opuszczanie Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, co zawsze przychodzi nam wszystkim z trudem. Dziękujemy Panu za ten wyjątkowy czas, spędzony razem.

Anna Sawczuk, uczestniczka marcowego spotkania

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA!