Drodzy Opiekunowie, uczestnicy programu Adopcja na Odległość,

ślę pozdrowienia i najlepsze życzenia na trudy dnia codziennego. W imieniu Sióstr Salezjanek Prowincji AFE (Rwanda, Kenia i Tanzania) składam wyrazy wdzięczności za pomoc w kształceniu dzieci i młodzieży w naszych misyjnych centrach edukacyjnych w Gisenyi (Rwanda), Siakago, Mutuini i Nairobi (Kenia).

Z wielką troską wyrażam solidarność w czasie trudnego czasu wyzwań, w obliczu pandemii, która pochłonęła już wiele istnień ludzkich i spowodowała ogrom cierpienia rodzin, a nawet całych narodów. Pragniemy zapewnić, że nie tylko siostry salezjanki, ale również dzieci i młodzież przedstawiają Was Bogu w codziennych modlitwach. Wyrażamy wyrazy współczucia i szczere kondolencje tym spośród naszych darczyńców, którzy stracili członków rodziny, przyjaciół, znajomych. Modlimy się za dusze zmarłych, którzy tak nagle odeszli do Pana.

W naszej prowincji większość szkół jest obecnie zamkniętych, uczniowie musieli wrócić do domów, a ich rodzice nie mają możliwości podejmowania pracy. Równocześnie wiele rodzin dotykają inne klęski, jak: osuwanie się ziemi w wyniku obfitych opadów deszczu, niszczenie plonów przez szarańczę, powodzie. Ludzie tracą dobytek, domy, życie. Brakuje żywności. W związku z tym uruchomiłyśmy program mający na celu niesienie doraźnej pomocy potrzebującym. Życzliwi i mający nieco więcej przynoszą produkty spożywcze do naszych misji, które następnie rozdajemy najbardziej potrzebującym, aby przetrwali kolejne dni.

Nie ustawajmy w modlitwach o Boże Miłosierdzie, które doprowadzi do zatrzymania pandemii. Jednoczmy się w błaganiach zanoszonych do Boga.

Jeszcze raz dziękuję, niech Bóg Wam błogosławi
z serdecznymi pozdrowieniami,

s.Caroline Munene FMA
przełożona Córek Maryi Wspomożycielki
Prowincji AFE (Kenia, Rwanda, Tanzania)
Nairobi, Kenia