Do 3 kolejnych krajów wysłaliśmy pomoc

Dzięki Waszej pomocy w tym tygodniu wysłaliśmy wsparcie do kolejnych 3 placówek misyjnych. W tym tygodniu przekazaliśmy 27 517 zł, po 2 000 euro dla placówek:
San Felix w Wenezueli

Ksiądz Stanisław Brudek przekazane środki przeznaczy na dalszą pomoc potrzebującym. W Wenezueli sytuacja jest bardzo trudna. Ludzie stracili pracę lub nie otrzymują pensji, nie mają za co kupić jedzenia. Lekarstwa są bardzo drogie, nie ma benzyny i gazu, ludzie gotują na drewnie opałowym.

Tappita w Liberii

Z Waszą pomocą ks. Albert Gibson zapewni posiłek dla studentów i przyzna części z nich stypendium. Młodzi ludzie nie dadzą sobie rady bez wsparcia. Salezjanie proszą o pomoc również w utrzymaniu szkoły i zapewnieniu chociaż minimalnego dochodu nauczycielom i ich rodzinom.

Kalkuta w Indiach

W Indiach od 160 dni trwa akcja dożywiania mieszkańców slumsów. Salezjanie codziennie dostarczają posiłek dla rodzin ze slumsów w Kapali Bagan w Tangara i żywność dla rodzin, które mieszkają w Belgachia Baghar w Howrah i innych regionach. Ks. Mathew George za przekazane środki zakupi jedzenie w ramach udzielanej pomocy najbiedniejszym mieszkańcom Kalkuty. To drugie nasze wsparcie tej lokalnej akcji.

 

To już 43 placówki otrzymały pomoc na łączną kwotę 393 213 złotych.

Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie. Pomagamy dalej! Udostępniajcie informacje o kampanii. Do tej pory zebraliśmy 458 126 złotych. Na bieżąco odpowiadamy na konkretne potrzeby i przekazujemy pomoc najszybciej jak to możliwe.

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/