49746 zł
cel 49580 zł

266
wspierających

Kursy zawodowe dla młodzieży z Kapsztadu

Młodzi ludzie w Republice Południowej Afryki nie mają pracy. Aż 59% ludzi w wieku 15-24 lat nie może znaleźć zatrudnienia. Pomóżmy młodym ludziom w zdobyciu wykształcenia. W ramach Projektu 620 zorganizujemy kursy dla kolejnych grup, opłacimy wyżywienie i transport.

Jednym z największych problemów w Republice Południowej Afryki jest bezrobocie. Młodzi ludzie nie mają stabilnej pracy, więc na co dzień starają się zarobić na jedzenie i bieżące, bardzo podstawowe potrzeby. Skutki tej sytuacji są bardzo poważne. Już młodzież sięga po alkohol i narkotyki, zaczyna kraść, wpada w stany depresyjne. Młodzi ludzie zamiast zakładać rodziny i spełniać marzenia o domu, szukają możliwości przetrwania lub poddają się, zaczynają działalność przestępczą i pogrążają się w nałogach.

Salezjanie w Kapsztadu starają się im pomóc. W ramach Instytutu Projektów dla Młodzieży organizują szkolenia dla zagrożonej przemocą i biednej młodzieży, a także pomagają w znalezieniu pracy. To bardzo ważne, bo szkolenia i kursy zawodowe zapewniają im stabilne zatrudnienie. Przy Instytucie funkcjonuje niezależna szkoła zawodowa. W szkole prowadzonych jest kilka kierunków: hotelarstwo, fryzjerstwo, stolarstwo i elektryka. Uczniowie nabywają umiejętności pozwalających im w przyszłości na zdobycie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Działania Instytutu wspierane są przez wolontariuszy. Dzięki ich pomocy koszty prowadzenia szkoleń i programów są niższe. To oni wspierają młodzież w znalezieniu opieki zdrowotnej, edukacji i porad prawnych.

W szkole zawodowej w Cape Town prowadzony jest również projekt dożywiania. Uczniowie otrzymują trzy posiłki dziennie. To pomoc przede wszystkim dla młodzieży pochodzącej z bardzo biednych rodzin i marginesu społecznego w Cape Town.

W ramach udzielonego wsparcia pomożemy też w transporcie uczniów do szkoły. Będą mogli oni przyjechać na lekcje kolejką, autobusem lub taksówką, w zależności od tego, gdzie mieszkają i czym mogą się przemieszczać. W ten sposób zapewniamy kompleksową pomoc: opłacamy szkołę, jedzenie i podróż dla najbiedniejszych uczniów, których rodziny nie mają możliwości wsparcia edukacji.

Prowadzenie kursów zawodowych, akcji dożywiania i transportu jest potrzebne, jednak bardzo kosztowane. Salezjanie pracujący w Republice Południowej Afryki bez wsparcia finansowego będę musieli ograniczyć pomoc.

Możemy pomóc ubogiej młodzieży i młodym ludziom z Kapsztadu. Wspieraj Projekt 620!

W ramach tego projektu uczniowie mają możliwość podróżować do i ze szkoły koleją, autobusem lub taksówką. Placówka szkolna to ostoja, która stanowi dla uczniów bezpieczne i terapeutyczne środowisko. Pokrycie kosztów transportu uczniów ma na celu również zapewnienie, że koszt edukacji nie będzie obciążeniem dla zubożałych już rodzin.

Program szkoleniowy jest bardzo potrzebny, jednak koszty prowadzenia są wysokie. Bez wsparcia finansowego nie uda się prowadzić zajęć dla tak dużej grupy młodych osób.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji programu szkoleniowego dla młodzieży z Kapsztadu. Wspieraj z nami Projekt 620!

 

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Patrick Naugton SDB