Kochani Przyjaciele Misji!

Wiele jest spraw w codzienności misyjnej, jak również łączność z różnymi wymaganiami zajmuje codziennie na nowo wchodzenie w życie połączone z zajęciami wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na misiach dookoła Zambii. Zdaje sobie sprawę, jak bardzo potrzebna jest komunikacja w naszej odległej misji  innej od życia i bycia w europejskiej społeczności.

Czas Bożego Narodzenia połączony jest z pięknem krajobrazu i kolorami przyrody. Obecna pora deszczowa nadaje życiu siły i wspomaga ziemie do uprawy kukurydzy, fasoli, groszku, dyni, słodkich ziemniaków, orzeszków ziemnych, kassawy i wielu różnych roślin, podstawowych produktów pokarmowych. Teraz jest też czas wakacji szkolnych. Nowy rok szkolny zaczyna się 9 stycznia. Jest więc okazja, że nawet młodzi i dzieci włączają się w uprawę roli, jako podstawę życia i codziennych potrzeb.

Teraz właśnie muszę dołączyć do życzeń Bożego Narodzenia, aby świętowanie narodzin naszego Zbawiciele było doświadczeniem radości, pokoju i pełni wszelkich łask i darów Bożych potrzebnych w każdym dniu Nowego Roku 2023.

Niech opieka Maryi, Matki Jezus i naszej Matki, będzie ciągłą obecnością, tak jak była przy swoim Synu Jezusie od narodzenia do Jego odejścia.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie otrzymane od Was życzenia na święta Bożego Narodzenia i za każdą pamięć na wszystkie okazje, jakie wspólnie przeżywamy. Wasz dar modlitwy to wielka pomoc na różne zmagania i codzienną drogę do przodu.  Ja również zapewniam każdego z Was o naszej pamięci modlitewnej wraz z  wdzięcznością serca za każdą ofiarę skalaną na potrzeby naszej pracy misyjnej.

Jeszcze raz życzę Bożego błogosławieństwa dla każdego z Was, Waszych rodzin i Waszych znajomych pamiętających o nas w oddali.

Szczęść Boże!
Z darem modlitwy i wdzięczności,

Ryszarda Piejko FMA
Zambia