W czwartkowy wieczór na wolontariat misyjny do Peru wyleciały Agnieszka Więckiewicz i Hanna Wojciechowska. 2 godziny później w swoją podróż na wolontariat w Gruzji wyruszyła Vivien Lidzbarska. Wczesnym rankiem w piątek, w swoją drogę do Boliwii wyjechała Magdalena Dziura.

Hania i Agnieszka przez rok będą pracować na placówce salezjanów w Limie, gdzie prowadzony jest ośrodek „Dom Jana Bosko”. Trafiają tam chłopcy z biednych rodzin i ci, którzy mieszkają na ulicy. Wychowankowie otrzymują jedzenie, opiekę lekarską i psychologiczną oraz edukację.
W domu pełnym chłopców, wolontariuszki będą ich edukować, wychowywać i pomagać w codziennych obowiązkach.

Vivien będzie pracowała przez trzy miesiące na placówce sióstr salezjanek w Tbilisi. Misjonarki na początku zajmowały się tam pracą przy parafii, prowadziły grupy i katechezy. Od 2005 roku prowadzą także przedszkole i oratorium. Vivien będzie pomagała w opiece nad dziećmi, uczyła angielskiego oraz pomagała w codziennych obowiązkach na placówce.

Magda przez trzy miesiące będzie pracować w domu dziecka Casa Main w Santa Cruz. Placówkę prowadzą siostry salezjanki. W domu mieszka około 70 dziewczynek w wieku od 5 do 18 lat, wykluczonych społecznie i sierot. Zadaniem Magdy będzie opieka nad nimi i towarzyszenie im w ciągu codziennych czynności.

 

Niech Pan Bóg im błogosławi na misyjnej drodze, a Maryja Wspomożycielka otacza swoją opieką, a my pamiętajmy o nich w modlitwie.