W najbliższą niedzielę 24 września 2023 r. z Bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie wyruszy 154 Salezjańska Wyprawa Misyjna.

Weźmie w niej udział 24 salezjanów, pośród których jest współbrat z Polski – ks. Michał Cebulski z inspektorii krakowskiej. Przełożony Generalny posyła go do pracy na Litwie, inspektoria ICP.

Na tej samej Mszy św. posłane zostaną nowe misjonarki Córek Maryi Wspomożycielki, którym krzyże misyjne nałoży Matka Generalna Chiara Cazzuola. To będzie ich 146. Salezjańska Wyprawa Misyjna.

„Salezjańscy misjonarze od ponad miesiąca przygotowywali się do tego wydarzenia w Rzymie, Turynie i innych salezjańskich placówkach w Piemoncie. Każdy z nich przeszedł drogę rozeznania, dojrzewania i doskonalenia swojego powołania, która trwała wiele lat, a której niedzielne rozesłanie będzie zwieńczeniem”.

Nowi misjonarze będą posługiwać w Papui Nowej Gwinei, Brazylii, Albanii, Niemczech, Mozambiku, Słowenii, Nepalu, Rumunii, Sudanie Południowym, Litwie, RPA czy w Wielkiej Brytanii.

Niedawno ks. Eric Mairura, członek Sektora ds. Misji przypomniał słowa Księdza Bosko dotyczące pierwszej wyprawy misyjnej: „Otaczajcie szczególną troską chorych, dzieci, osoby starsze i ubogich, a otrzymacie Boże błogosławieństwo i życzliwość ludzi”.

Życzymy nowym misjonarzom opieki Wspomożycieli Wiernych w ich pracy w nowych krajach misyjnych i odwagi we wprowadzaniu słów Księdza Bosko w życie.

 

Aby obejrzeć transmisję niedzielnej Mszy św. z posłaniem misyjnym należy kliknąć na link:

https://www.youtube.com/watch?v=fvC1wV5W3TI