Dnia 14 listopada br. Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki – siostry salezjanki obchodzą jubileusz 140-lecia wyjazdu na misje pierwszych sześciu misjonarek. Posłane przez Kościół do Urugwaju żegnał w porcie w Genui osobiście Ksiądz Bosko i Matka Maria Dominika Mazzarello.

W pierwszej wyprawie misyjnej wyjechały do Urugwaju: s. Aniela Valese (23 lata), s. Joanna Borgna (17 lat), s. Aniela Cassulo (25 lat), s. Aniela Denegri (17 lat), s. Teresa Gedda (24 lata), s. Teresa Mazzarello (17 lat). Niektóre z nich zaledwie kilka tygodni przed wyjazdem złożyły pierwsze śluby zakonne. Żadna nie miała ślubów wieczystych, ale wszystkie miały w sercu wielką miłość do Boga i ludzi oraz pasję misyjną.

Wszystkie siostry salezjanki, pracujące obecnie w 94 krajach świata, przygotowywały się do jubileuszu niemal przez cały rok. Matka Generalna s. Yvonne Reungoat pisała:Jakby to było pięknie – gdyby to przygotowanie ożywiło „silny impuls misyjny”, który charakteryzował Zgromadzenie od początków; gdyby ten zapał ożył w sercu każdej Córki Maryi Wspomożycielki, w młodych i we wszystkich członkach wspólnot wychowawczych”.

Gratulujemy naszym siostrom pięknego jubileuszu i życzymy, aby w każdej z nich wciąż płonął misyjny zapał i misyjna pasja, jaką żyli Ksiądz Bosko i Matka Mazzarello, aby były zawsze razem z młodymi, misjonarkami radości i nadziei.