31993 zł
cel 56000 zł

198
wspierających

Zakup busika szkolnego do Centrum Młodzieżowego w Kilinochchi

Salezjanie z Kilinochchi prowadzą oratorium, szkołę wieczorową oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. Misjonarze pomagają najbiedniejszym, przede wszystkim z pobliskich wiosek.Młodzież, która bierze udział w zajęciach, pochodzi z okolicznych wsi, jednak nie stać ich na dojazd do placówki. Często opuszczają zajęcia. Niektórzy mieszkają kilkanaście kilometrów od misji. Misjonarze postanowili zakupić autobus do szkoły, by ułatwić podopiecznym dotarcie na zajęcia. Dołącz do akcji i pomóż w zakupie busika.

Wojna domowa na Sri Lance doprowadziła do dużego ubóstwa wśród mieszkańcowi. Kryzys oraz powojenne wysiłki odbudowy kraju ograniczyły w znacznym stopniu fundusze na edukację. Zasoby edukacyjne są nierównomiernie rozproszone, a reformy wdrażane są niekonsekwentnie. Dziewięć lat po zakończeniu niszczycielskiej wojny domowej Północna Prowincja Sri Lanki pozostaje w tyle za resztą kraju pod względem rozwoju gospodarczego, a proces nadrabiania zaległości okazuje się bardzo długi i trudny.

Misjonarze z Kilinochchi dokładają wszelkich starań, aby zachęcić młodych do nauki, organizują im zajęcia pozalekcyjne. Największym problemem dla dzieci i młodzieży jest jednak dotarcie na zajęcia. Wielu podopiecznych mieszka w odległości 15-20 kilometrów od misji. Dotarcie pieszo na zajęcia zabiera bardzo dużo czasu i siły, dlatego wielokrotnie dzieci nie docierają do placówki. Projekt ma na celu pomóc uczniom w dotarciu na zajęcia. Po zakupie autobusu szkolnego dzieci i młodzież będą odbierane z okolicznych wiosek a po zajęciach rozwożone do swoich domów.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż w zakupie autobusu szkolenego do Centrum Kształcenia Zawodowego w Kilinochchi.

Za projekt odpowiada ksiądz Jayapalan Raphael SDB