Wysłaliśmy pomoc do Kenii, Etiopii i Namibii

Dzięki Waszej pomocy w tym tygodniu wysłaliśmy wsparcie do kolejnych 3 placówek misyjnych. W tym tygodniu przekazaliśmy 35 882 złotych.
Embu w Kenii

Siostra Katarzyna Urbańska prosi o wsparcie placówki misyjnej, szczególnie szkoły średniej dla dziewcząt i obowiązkowego internatu. Od marca 2020 r. do stycznia 2021 szkoły mają pozostać zamknięte. Większość pracowników została wysłana na przymusowy urlop lub pracuje w niepełnym wymiarze. Nie mają pieniędzy na jedzenie i opłaty. Pomoc zostanie przeznaczona na funkcjonowanie misji i wsparcie osób, które utraciły pracę.

Gubreye w Etiopii

W kraju sytuacja jest bardzo trudna, wcześniej mieszkańcy zmagali się wielokrotnie z klęskami głodu i kataklizmami, głównie suszą. Teraz przez wprowadzone obostrzenia stracili pracę. Siostra Rosaria Assandri środki przeznaczy na zakup jedzenia i środków ochronnych dla najbardziej potrzebujących.

Rundu w Namibii

Ksiądz Louis Malama zakupi żywność i środki ochronne dla dzieci ulicy. Szczególnie chce pomóc dzieciom, które szukają pożywienia na wysypisku śmieci.

To już 46 placówek otrzymało pomoc na łączną kwotę 429 095 złotych.

Dzięki waszej pomocy docieramy do osób, które najbardziej potrzebują wsparcia. Dziękujemy! Jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z Covid-19 sytuacja była trudna. Teraz jest jeszcze gorzej. Pomagamy tym, którzy zaczynają głodować i nie mają leków ani środków ochronnych. Do tej pory zebraliśmy 475 720 złotych.

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w krajach misyjnych znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/