Dominika Kłeczek już 8 miesiąc pracuje na misjach. Pomaga na placówce Bosco Boys Langata w Nairobi. Jest to prowadzony przez salezjanów ośrodek resocjalizacyjny dla chłopców ulicy. Stolica Kenii charakteryzuje się jednym z największych skupisk ,,street boys” (chłopców ulicy) w kraju. Ośrodek pomaga tym chłopcom. Salezjanie i wolontariusze zabierają ich z ulicy, karmią, dają dach nad głową, uczą.

Co należy do obowiązków Dominiki? Obecnie uczy matematyki i higieny, wcześniej angielskiego, przyrody i katechizmu. Zszywa, ceruje chłopcom dziurawe ubrania, dogląda chłopców w kuchni, sprawdza czy dobrze wyprali ubrania. Prowadzi zajęcia artystyczne i odpowiada za dekoracje. Jest wychowawcą, przyjacielem, psychologiem i mamą. Nasza wolontariuszka jest odpowiedzialna tez za stronę medialną ośrodka. Przy okazji każdej uroczystości pełni rolę fotografa. Wieczorami prowadzi „dyskusyjne koło filmowe”. Po obejrzeniu filmu rozmawia z chłopcami o fabule, prowadzi dyskusje o ukazanych postawach i wartościach.

Dominika pochodzi z Piły, skończyła studia na kierunku praca socjalna. Ma 23 lata. Odkąd pamięta jest związana ze wspólnotą salezjańską, a wolontariat misyjny już od dłuższego czasu był pragnieniem jej serca.

Dla Dominiki wolontariat to powołanie na drogę miłości. A czym on jest dla Ciebie?

Jeśli myślisz o wolontariacie misyjnym, to napisz do nas maila: wolontariat@misjesalezjanie.pl

Serdecznie zapraszamy!