Joanna Matuszek na placówce misyjnej w Mansie w Zambii pracuje od listopada 2020 roku. Salezjanie prowadzą tu parafię, szkołę i Centrum Młodzieżowe, które stanowi alternatywę dla młodych ludzi. Misjonarze organizują zajęcia pozalekcyjne oraz podejmują różne inicjatywy, żeby wyciągnąć młodych z ulic, gdzie kuszeni są alkoholem, narkotykami i zmuszani do żebrania lub kradzieży.

Jak wygląda Asi praca w ramach wolontariatu? Od poniedziałku do piątku prowadzi ona zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci w przedszkolu. Popołudniami organizuje dzieciom i młodzieży czas, który spędzają w oratorium. Gra z nimi w planszówki, piłkę, badmintona, uczy tańca, przygotowuje materiały np. do kolorowania rysunków. Uczy wyliczanek i wierszyków, a przy okazji anielskiego. Zrobiła też renowację salki dla dzieci w oratorium.

W Polsce na co dzień Asia pracuje i mieszka we Wrocławiu. Studiuje pedagogikę. Ma 24 lat.

Uwielbia pracę z ludźmi, a w szczególności z dziećmi i poprzez wolontariat misyjny dzieli się miłością oraz uśmiechem z drugim człowiekiem. Wyjazd na misje to spełnienie jej marzenia ukrytego w sercu.

Dla Asi wolontariat to otwarcie. A czym on jest dla Ciebie?

Jeśli myślisz o wolontariacie misyjnym, to napisz do nas maila: wolontariat@misjesalezjanie.pl

Serdecznie zapraszamy.