Ks. Waldemar wyjechał na misje 31 lat temu. Studiował w Kenii, następnie rozpoczął pracę misyjną w Malawi i Zimbabwe. Aktualnie pracuje w Zambii. Jest wicedyrektorem placówki misyjnej w Lufubu, na północy Zambii.

Lufubu jest wioską położoną w najbiedniejszej prowincji Zambii – Luapula. Salezjanie prowadzą tam olbrzymią farmę, przedszkole, parafię i Centrum Agroturystyczne dla 76 studentów. Prowadzą również zajęcia doszkalające dla klas siódmej i dziewiątej, dedykowane młodym, którzy z jakiegoś powodu nie mogli uczestniczyć w zajęciach szkolnych w ciągu roku. Młodzież uczęszczająca na zajęcia w Centrum od wielu lat jest objęta naszym programem Adopcji na Odległość. Część z nich wyjechała już na studia do większych miejscowości i odnosi sukcesy w nauce.

Misjonarz dodatkowo jest odpowiedzialny za rozwój projektu dla młodych matek, które mają okazję szkolić się w zawodzie i uprawie ziemi, podczas gdy ich dzieci przebywają na specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach. Program ten obejmuje około 80 kobiet z dziećmi. Daje im nadzieję na rozwój i lepszą przyszłość.

Księdzu Waldemarowi życzymy zdrowia, udanego wypoczynku i sił do dalszej pracy. Prosimy  o modlitwę w jego intencji!