W czerwcu do Polski przyleciał ks. Michał Jach duszpasterz młodzieżowy dla Gruzji przy Administracji Apostolskiej na Kaukazie z siedzibą w Tbilisi i Paveł Khitarishvili, przedstawiciel młodzieży gruzińskiej, który współpracuje z Centrum Młodzieży w Tbilisi. Wzięli oni udział m.in. w spotkaniu Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) w Bydgoszczy.

Pierwszego dnia pobytu w Polsce przeprowadziliśmy twórcze rozmowy w biurze Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego oraz podczas zwiedzania stolicy wraz z osobą z już nawiązanych kontaktów z TVP – opowiada ks. Michał.

Następnie nasi goście udali się do Bydgoszczy, gdzie następnego dnia wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała w parafii św. Marka. Po południu uczestniczyli w obchodach 18 urodzin diecezji bydgoskiej przeprowadzonych w formie koncertu ewangelizacyjnego wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy wstawienniczej.

W piątek ks. Michał i Paveł udali się do Torunia, by zapoznać się z dziełem Szkół Salezjańskich oraz dziedzictwem Mikołaja Kopernika. Tego dnia wzięli udział w spotkaniu Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) w Bydgoszczy, które odbywało się na zakończenie roku duszpasterskiego pod hasłem „Z silną wiarą w sercu”. Spotkaniu przewodziło świadectwo życia błogosławionych oratorian z Poznania, którzy z mocnym zaufaniem Bogu w sercu, nie żaląc się na trudne czasy wojny, dali świadectwo osobistej wiary i dojrzałej miłości. Spotkanie zakończyło się w niedzielę Mszą prymicyjną niedawno wyświęconych młodych salezjanów z prowincji pilskiej.

W poniedziałek nasi goście ponownie przyjechali do ośrodka, bo zbliżał się czas ich powrotu do Gruzji. – Wracamy umocnieni, aby dawać świadectwo osobistego doświadczenia żywej wiary wśród polskiej młodzieży i rodzin, a także zaszczepić świadectwo świętych oratorian na Kaukazie – z uśmiechem żegnał się ks. Michał.