Przy okazji jubileuszu 40-lecia Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego odbyło się spotkanie misjonarzy, którzy przebywają na urlopie lub wrócili z misji.

10 misjonarzy i 5 misjonarek dzieliło się doświadczeniem misyjnym, opowiadało o sytuacjach, w których pracują, a przede wszystkim wspólnie dziękowali Bogu i modlili się za misje salezjańskie.

Obecni byli: s. Teresa Szewc (Rosja), s. Małgorzata Tomasiak (Wybrzeże Kości Słoniowej), s. Anna Kaczmarek (Szwajcaria), s. Joanna Goik (była misjonarka w Timorze Wschodnim), s. Anna Polak (Etiopia), ks. Piotr Paziński (DR Konga), ks. Henryk Tucholski (Kenia), ks. Artur Bartol (Kamerun), ks. Krzysztof Niżniak (Ghana), ks. Stefan Górecki (Peru), ks. Dariusz Sobaczak (Peru), ks. Ryszard Szczygielski (Madagaskar), ks. Klemens Deja (Brazylia), ks. Michał Wocial (Ukraina) i ks. Andrzej Witowski (były misjonarz w Ekwadorze i Argentynie).

Pierwsi misjonarze przyjechali do Ośrodka kilka dni przed jubileuszem. W piątek wieczorem uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, na które przyjechali też wolontariusze misyjni. Dla niektórych była to okazja do poznania się, dla innych do spotkania po latach. W sobotę spotkaliśmy się wszyscy na jubileuszu. Niedziela była już dniem na odpoczynek, modlitwę i rozmowy w zaciszu domowym w Ośrodku.