Misjonarki i misjonarze, którzy przebywają obecnie na urlopie w Polsce przyjechali na spotkanie do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Tym razem odwiedzili nas: s. Helena Kamińska (Etiopia), s. Barbara Kiraga (Gabon), ks. Krzysztof Rychcik (Zambia), ks. Józef Kamza (Peru), ks. Ryszard Szczygielski (Madagaskar), ks. Paweł Dziatkiewicz (USA), ks. Jerzy Szurgot (Namibia), ks. Jan Bednarz (Egipt), ks. Jan Pytlik (Peru), ks. Andrzej Zdzieborski (Zambia), ks. Eugeniusz Wnęk (Zambia), ks. Józef Czerwiński (Malawi), ks. Henryk Tucholski (Kenia), ks. Jan Walenciej (Australia), ko. Krzysztof Gniazdowski (Mongolia).

Oficjalnie spotkanie rozpoczęło się w czwartek w godzinach popołudniowych. O godz. 18.00 modliliśmy się podczas nieszporów, a potem spotkaliśmy się na wspólnej rekreacji. Ci, którzy przyjechali do nas wcześniej, mogli uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej z okazji imienin ks. Krzysztofa Rychcika, inspektora prowincji zambijskiej i ko. Krzysztofa Gniazdowskiego, misjonarza z Mongolii. Mszy przewodniczył ks. Krzysztof Rychcik, którzy podczas kazania mówił o dwóch świętych: św. Jakubie i św. Krzysztofie.

Piątek rozpoczęliśmy od Mszy Świętej. Następnie misjonarki i misjonarze w ramach wspólnego spędzania czasu zwiedzają Stadion Narodowy i Muzeum Sportu i Turystyki.

Misjonarki i misjonarze pracują w salezjańskich placówkach misyjnych, gdzie prowadzą parafie, centra młodzieżowe, szkoły podstawowe, średnie i zawodowe oraz internaty. Mieszkają w różnych rejonach świata, od dużych miast po wioski w buszu lub dżungli amazońskiej. Czas spotkania w Polsce to okazja do podzielenia się misyjnym doświadczeniem, nie tylko tymi radosnymi momentami, lecz także trudnymi.

Dziękujemy wszystkim misjonarzom za ich pracę i udział w spotkaniu. Życzymy wielu sił i opieki Wspomożycielki Wiernych.