Przeżyj Adwent w Czadzie

.

W czasie Adwentu zapraszamy do akcji „Mleko dla Czadu”! Zbieramy środki na dożywianie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, a także na paczki żywnościowe dla potrzebujących rodzin.

 

Za zebrane pieniądze kupimy jedzenie, w tym mleko w proszku, mąkę, olej, cukier, mięso i inne artykuły spożywcze. Przygotujemy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin. Najmłodszym dzieciom w przedszkolu zapewnimy posiłek, a dzieci ze szkoły otrzymają codziennie kubek mleka.
W Czadzie nie ma śniegu, choinki, wigilijnego stołu. Nie ma też wystarczającej ilości jedzenia i czystej wody do picia. Jest głód, upał i niepewność, co wydarzy się jutro. Dzieci chorują i niewinna choroba może zakończyć się tragedią. Przez małowartościowe jedzenie wskaźnik śmiertelności jest bardzo wysoki. Szacuje się, że niedożywienie jest przyczyną nawet połowy zgonów dzieci w Czadzie.
Od lat wspieramy placówkę salezjańską w Sarh. Pracował tam ks. Artur Bartol, który w 2015 roku poprosił o pomoc. Rozpoczęliśmy wtedy akcję pomocy „Mleko dla Czadu”.  Za zebrane środki kupiliśmy jedzenie dla przedszkolaków. Od wielu lat wspieramy też dzieci z tej placówki w ramach programu Adopcji na Odległość, zapewniamy dostęp do edukacji, w miarę możliwości jedzenie i leki. Czasami sytuacja w Czadzie staje się tragiczna, wtedy też potrzebne są dodatkowe działania. W tym roku ks. Artur poprosił o pomoc i po 6 latach znów prosimy Państwa o wsparcie! Zwracamy się o wsparcie Projektu 680, udostępnianie informacji o akcji oraz modlitwę w intencji misjonarzy i ich podopiecznych.
Przeżyjmy ten czas z najbiedniejszymi dziećmi, z tymi narodzonymi w ubóstwie, samotnymi i niedożywionymi. Pomóżmy doświadczyć im narodzenia Pana Jezusa w ubogim Czadzie.