Przedstawiamy Wam Agatę

Agata Gabryś to jedna z 18 wolontariuszy, która już niebawem wyjedzie na wolontariat misyjny. Jej celem jest Gruzja i placówka sióstr salezjanek w Tbilisi.

Agata pochodzi z malowniczej górskiej miejscowości w samym sercu Pienin – Krościenka nad Dunajcem. Na czas studiów przeniosła się w nizinne rejony Wielkopolski, do Poznania, gdzie studiuje dietetykę i pracuje. W międzyczasie śpiewa w scholi akademickiej oraz pomaga jako wolontariuszka w Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Z wielkim uśmiechem na ustach pakuje setki: strzykawek, igieł, opatrunków, kompresów, maści i bandaży w kartonowe pudła, które następnie docierają do najbiedniejszych zakątków świata. W wolnym czasie eksploruje Polskę na rowerze lub wędruje po górach. Często spontanicznie znajduje tanie bilety lotnicze, pakuje kilka niezbędnych rzeczy i rusza z góralskim przytupem w backpackerską podróż. Agata lubi poznawać nowe miejsca, słuchać historii ludzi, odkrywać ich kulturę.

Pomysł wyjazdu na misje pojawił się u Agaty już dwa lata temu, kiedy wyjechała na swój pierwszy wolontariat na Ukrainę. Od tego momentu duch misyjny kwitnie w jej sercu, jest elementem życia i potrafi wywrócić świat do góry nogami. Wolontariat misyjny jest dla Agaty przebywaniem z drugim człowiekiem, otwartością na niego, lekcją pokory, cierpliwości i wydobywaniem miłości.

Wolontariuszka pomoże w przedszkolu i oratorium oraz razem z siostrami poprowadzi półkolonie dla dzieci.