115430 zł
cel 56000 zł

804
wspierających

Zakup żywności dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Sarh w Czadzie

Zapewnijmy codzienne posiłki przedszkolakom i dzieciom ze szkoły podstawowej prowadzonej przez salezjanów w Czadzie. Pomóżmy też najbardziej potrzebującym rodzinom, które z powodu pandemii i wprowadzonych obostrzeń narażone są na głód. Rodzice stracili pracę, nie są w stanie zapewnić pełnowartościowego jedzenia i edukacji swoim dzieciom.

Co kupimy?

Za zebrane pieniądze kupimy jedzenie, w tym mleko w proszku, mąkę, olej, cukier, mięso i inne artykuły spożywcze. Przygotujemy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin. Najmłodszym dzieciom w przedszkolu zapewnimy posiłek, dzieci ze szkoły otrzymają codziennie kubek mleka. Kupimy również środki do higieny, m.in. mydło i żele antybakteryjne.

Żeby przygotować kubek mleka dla dziecka wystarczy 0,65 złotych! Za 18 złotych kupimy w Czadzie 1 kg mleka w proszku, za 5 zł 1 kg ryżu, za 7 zł 1 kg mąki. Każda pomoc jest ważna!

Na jak długo?

Codzienne dożywianie przewidziane jest na rok. Jednak będzie to zależało od zebranej sumy i cen produktów żywnościowych. Jeśli uda nam się zebrać więcej środków dożywianie w przedszkolu i szkole podstawowej będzie wydłużone!

Misja w Kasai

Misjonarze salezjańscy w Sarh pomagają ubogim. Szczególną troską otaczają dzieci i młodzież z najbardziej ubogich rodzin. Misja w Kasai, dzielnicy miasta Sarh, na której posługują misjonarze, jest bardzo uboga. Salezjanie prowadzą tam parafię, przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum oraz oratorium. Swoim podopiecznym zapewniają edukację i starają się zapewnić im możliwość rozwoju. Brak środków finansowych, częste zaniedbywanie dzieci przez swoich rodziców i alkoholizm sprawiają, że najmłodsi nie mogą pójść do szkoły i zdobyć odpowiedniego wykształcenia. To właśnie u salezjanów szukają i znajdują motywację wraz z konkretną pomocą, mogą zdobywać wiedzę oraz dążyć do lepszej przyszłości.  W ramach możliwości na placówce otrzymują również jedzenie i opiekę medyczną.

Za projekt odpowiada ksiądz Artur Bartol SDB