61386 zł
cel 60480 zł

103
wspierających

Zakup samochodu do placówki misyjnej w Lilongwe w Malawi

Salezjanie w Malawi największą placówkę misyjną prowadzą w Lilongwe, stolicy kraju. Aby dotrzeć do ludzi, nieść pomoc i pełnić posługę pastoralną potrzebny jest samochód, bo odległości, które trzeba pokonać są znaczne. Ten obecny ma już ponad 17 lat i kolejne naprawy generują duże koszty. W ramach Projektu 671 chcemy pomóc salezjanom w zakupie nowego samochodu.

 Na terenie placówki jest parafia, do której należy 13 stacji misyjnych, bardzo duże Centrum Młodzieżowe, dwie szkoły podstawowe dla 7 500 uczniów i szkoła techniczna.  W ostatnich latach szkoła techniczna została wyróżniona, jako najlepsza w całej Południowej Afryce. Ks. Józef Czerwiński będzie proboszczem w tej parafii.

 Misjonarze, aby pomagać mieszkańcom, przemieszczają się pomiędzy placówką a stacjami misyjnymi. Co niedzielę odwiedzają inne kaplice, aby tam sprawować sakramenty i być z ludźmi. Niosą pomoc najbardziej potrzebującym nie tylko w okolicy, lecz także w wioskach i na obrzeżach miasta. Każdego dnia jeżdżą do sklepu, zaopatrują szkołę w niezbędne rzeczy. Dzięki sprawnemu przemieszczaniu się salezjanie mają możliwość odwiedzania chorych.

Niestety parafia nie ma wystarczających funduszy, aby zakupić nowy samochód. Wspólnie z nami możesz pomóc w realizacji projektu. Wspieraj Projekt 671!

Za projekt odpowiada ksiądz Józef Czerwiński SDB