61386 zł
cel 60480 zł

103
wspierających

Zakup samochodu do placówki misyjnej w Lilongwe w Malawi

Salezjanie w Malawi największą placówkę misyjną prowadzą w Lilongwe, stolicy kraju. Aby dotrzeć do ludzi, nieść pomoc i pełnić posługę pastoralną potrzebny jest samochód, bo odległości, które trzeba pokonać są znaczne. Ten obecny ma już ponad 17 lat i kolejne naprawy generują duże koszty. W ramach Projektu 671 chcemy pomóc salezjanom w zakupie nowego samochodu.

 Na terenie placówki jest parafia, do której należy 13 stacji misyjnych, bardzo duże Centrum Młodzieżowe, dwie szkoły podstawowe dla 7 500 uczniów i szkoła techniczna.  W ostatnich latach szkoła techniczna została wyróżniona, jako najlepsza w całej Południowej Afryce. Ks. Józef Czerwiński będzie proboszczem w tej parafii.

 Misjonarze, aby pomagać mieszkańcom, przemieszczają się pomiędzy placówką a stacjami misyjnymi. Co niedzielę odwiedzają inne kaplice, aby tam sprawować sakramenty i być z ludźmi. Niosą pomoc najbardziej potrzebującym nie tylko w okolicy, lecz także w wioskach i na obrzeżach miasta. Każdego dnia jeżdżą do sklepu, zaopatrują szkołę w niezbędne rzeczy. Dzięki sprawnemu przemieszczaniu się salezjanie mają możliwość odwiedzania chorych.

Niestety parafia nie ma wystarczających funduszy, aby zakupić nowy samochód. Wspólnie z nami możesz pomóc w realizacji projektu. Wspieraj Projekt 671!

Za projekt odpowiada ksiądz Józef Czerwiński SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Przyjaciele misji,  Drodzy Dobrodzieje,

Na początku pragnę serdecznie pozdrowić Was Wszystkich z dalekiego Malawi oraz podziękować za Waszą pomoc. Właśnie zakończyliśmy projekt zakupu samochodu Ford Pickup dla parafii. Trochę to trwał, ale wszystko zakończyło się pomyślnie. Parafia po wezwaniem Św. Jana Bosco jest jedną z dużych parafii w salezjańskich ZMB Vice Province. Parafia składa się z 3 dużych centrów, 15 stacji misyjnych oraz 68 podstawowych wspólnot chrześcijańskich. Dojazd do kościołów oraz sprawowanie sakramentów jest niezbędny dla normalnego funkcjonowania parafii. Ponieważ parafia jest duża potrzebujemy środki transportu. Bez nich nie jesteśmy w stanie dobrze prowadzić parafii i całej misji. Tak wiec parafianie oraz ja osobiście, jesteśmy bardzo wdzięczni za ofiary złożone na zakup nowego samochodu. Nowy samochód Ford Pickup jest już w parafii i dobrze służy. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim dobrodziejom za otrzymane fundusze i możliwość zrealizowania projektu. To była bardzo duża pomoc dla parafii w wymiarze finansowym. Bez Waszej pomocy oraz ofiarności nie bylibyśmy w tanie kupić tego samochodu oraz regularnie odwiedzać odległych fili parafialnych. Wspólnota chrześcijańska w Lilongwe jak również wspólnota salezjańska, są bardzo wdzięczne za okazaną pomoc, wsparcie oraz modlitwę. Za otrzymane fundusze w imieniu swoim oraz chrześcijan składam serdeczne podziękowanie oraz obiecuje naszą wdzięczną modlitwę. Niech dobry Bóg wynagrodzi wam stokrotnie Wasza ofiarność.

Serdeczne Bóg zapłać.

Ksiądz Józef Czerwiński, misjonarz z Malawi.