59168 zł
cel 56000 zł

351
wspierających

Zakup żywności oraz środków ochrony dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gubrye w Etiopii

Zapewnijmy mieszkańcom Gubrye jedzenie i środki ochronne. Za zebrane fundusze kupimy m.in. zboże, rośliny strączkowe, olej, mydło, makarony, płyny do dezynfekcji. Wspieraj Projekt 669!

W wielu regionach Etiopii sytuacja nadal jest bardzo trudna. Ludzie pozostali pozbawieni pracy, nie mają jedzenia ani lekarstw. Nie mogą wrócić do dawnych zajęć, a czasami nawet do domów. Od listopada 2020 roku trwa konflikt wewnętrzny. Walki, które toczą się na północy kraju, powodują, że w wielu innych miejscach zwiększa się poziom ubóstwa. Do tego sytuację pogorszyła pandemia i obostrzenia, które uniemożliwiły ludziom podjęcie codziennej, często dorywczej pracy. Najbardziej cierpią biedni, bo nie mieli żadnych oszczędności, nie mogli zrobić zapasów, bo często w domach nie mają nawet prądu ani lodówki. Mieszkańcy wiosek żyją w bardzo prostych domach, zbudowanych ze słomy, utrzymują się z uprawy ziemi. Dzieci z powodu głodu częściej chorują i nawet przeziębienie czy malaria stają się bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W wielu domach brakuje niemal wszystkiego.

W Gubrye pracują siostry salezjanki. Wspierają mieszkańców, zapewniają edukację, słowem i czynem głoszą Ewangelię. Pomagają przede wszystkim tym najsłabszym. Codzienne zajęcia i poszukiwania możliwości wspierania potrzebujących wymagają wiele poświęceń. Siostry salezjanki robią wszystko, co mogą, ale wciąż brakuje środków finansowych na zakup jedzenia. Reagując na pilne potrzeby, uruchomiliśmy kolejny Projekt Misyjny na dożywianie w Etiopii.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż mieszkańcom Gubrye. Wspieraj Projekt 669!

Za projekt odpowiada siostra Rosaria Assandri FMA