49729 zł
cel 47600 zł

240
wspierających

Zakup jedzenia oraz ubrań dla dzieci z Namibii

Od 2016 roku dożywiamy i pomagamy ubogim w Rundu. W wielu domach brakuje dosłownie wszystkiego. Staramy się zapewnić potrzebującym jedzenie, a dzieciom dodatkowo materiały do edukacji i jedzenie. Po raz kolejny chcemy pomóc. Wspieraj Projekt 674!

W Rundu pomagamy głównie dzieciom i młodym ludziom, mają od 10 do 33 lat. Dlaczego wspieramy dorosłym? Bo mają oni za sobą trudną przeszłość, to dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, młode kobiety, które wcześnie zaszły w ciąże i są samotne lub emigranci z Anglii. W ostatnich kilkudziesięciu miesiącach sytuacja w Rundu pogorszyła się przez pandemię. 

Z czym zmagają się dzieci i młodzież? Przede wszystkim bieda w rodzinie powoduje, że są oni niedożywieni, nie mają szans na naukę i zdobycie zawodu. Potrzebują troski i opieki, której nie otrzymują w domach. Szacuje się, że na ulicach Rundu przebywa około 3 200 niedożywionych dzieci, którymi nikt nie opiekuje się. Z braku jedzenia i perspektyw zaczynają kraść, zażywać narkotyki, popadają w konflikt z prawem.

W ramach pomocy w Rundu kupujemy dzieciom buty, ubrania i książki. Potrzebującym rodzinom i samotnym zapewniamy środki czystości i jedzenie. Nasi podopieczni zaczynają wierzyć, że mogą być bezpieczni i szczęśliwi. W ramach tego projektu chcemy objąć pomocą większą grupę. Bez Waszego wsparcia nie uda się dokonać tego dokonać.

Razem pomóżmy ubogim z Rundu! Zapewnijmy im jedzenie i przywróćmy nadzieję.  Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 674!

Za projekt odpowiada ksiądz Louis Malama SDB