57175 zł
cel 56000 zł

200
wspierających

Zakup jedzenia dla uczniów szkoły salezjańskiej oraz ich rodzin w Dar es Salaam w Tanzanii

Przed wybuchem pandemii uczniowie salezjańskiej szkoły zawodowej otrzymywali ciepły posiłek w ciągu zajęć lekcyjnych. Teraz brakuje środków finansowych na zakup jedzenia. Chcemy pomóc uczniom i rodzinom, które zmagają się z głodem. Wspieraj Projekt 672.

Salezjanie z Dar es Saalam prowadzą Centrum Kształcenia Zawodowego Don Bosco Oysterbay dla 1000 uczniów. Szkoła zawodowa prowadzona przez misjonarzy oferuje trzyletnią edukację na pięciu kursach technicznych: stolarstwo, mechanika, spawanie i prace biurowe. Dodatkowo salezjanie oferują kurs krawiectwa trwający sześć miesięcy oraz różne kursy komputerowe. Do niedawna uczniowie mieli zapewniony ciepły posiłek, który dla wielu był jedynym w ciągu dnia. Sytuacja diametralnie się zmieniła po wybuchu pandemii. Z powodu braku środków finansowych misjonarzy nie stać na zakup żywności dla swoich podopiecznych. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 672!

Znaczna część ludności w Tanzanii jest niedożywiona i dotknięta licznymi chorobami. Misjonarze salezjańscy starają się pomagać przede wszystkim dzieciom i młodzieży, chcą dać im możliwość uzupełnienia braków w wykształceniu, jednocześnie dbając o ich rozwój psychiczny i fizyczny. Robią wszystko by zapewnić chorym dostęp do leczenia, czy właśnie zagwarantować posiłek, bo z powodu niedożywienia młodzi częściej chorują.

Obecnie wiele rodzin przechodzi poważny kryzys. Dorośli nie mają pracy, rodziny mierzą się z głodem i chorobami. Sytuacja zaogniła się w momencie wybuchu pandemii i wprowadzania obostrzeń, dlatego teraz nasza pomoc jest jeszcze bardziej potrzebna.

W ramach Projektu 672 kupimy kilkadziesiąt kilogramów kukurydzy, ryżu, fasoli, oleju, warzyw, mięsa dla najbardziej potrzebujących uczniów oraz ich rodzin z Der es Salaam oraz okolicznych wiosek. Na placówce przygotowane zostaną ciepłe posiłki, które codziennie będą rozdawane. Wspólnie możemy pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i razem wspierajmy Projekt 672!

Za projekt odpowiedzialny jest ks. Luke Mulayinkal SDB