56200 zł
cel 56000 zł

247
wspierających

Uruchomienie programu wsparcia dla najbiedniejszych mieszkańców Dekemhare w Erytrei

Zapewnijmy 40 osobom miejsca pracy! W Erytrei salezjanie chcą zaktywizować zawodowo najbiedniejszych i w ten sposób im pomóc!

Mieszkańcy Dekemhare zmagają się z brakiem zatrudnienia. Pandemia koronawirusa oraz bardzo zła sytuacja ekonomiczna w Erytrei sprawiły, że wielu ludzi nie ma środków do życia. Misjonarze z Dekemhare pragnąc wesprzeć mieszkańców, włączyli się programu zalesiania i w ten sposób zatrudnią najbardziej potrzebujących. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 679!

Od kilkunastu miesięcy jest prowadzony w Dekemhare program zalesiania okolicznych ziem, do którego włączyli się salezjanie. Niestety misjonarzom brakuje środków finansowych nie tylko na pensje dla pracowników, lecz także na zakup sadzonek oraz odpowiedniego sprzętu. Idea jest bardzo dobra zarówno dla przyrody, jak i mieszkańców, bo ma to zachęcić ich do większej aktywności i zmienić nastawienie. W ten sposób będą mogli oni sami zarobić na utrzymanie rodzin, a nie biernie czekać na wsparcie.

Salezjanie rozpoczęli swoją misję w Erytrei w 1995 roku. Zgodnie z duchem salezjańskim misja zapewnia pomoc ubogim, szczególnie dzieciom i młodym ludziom, którzy mają szansę zdobyć wykształcenie. Po ukończonej szkole będą mieli większe szanse na znalezienie pracy, utrzymanie siebie i bliskich. Na misji jest szkoła zawodowa, Centrum Młodzieżowe, aspirantat, parafia i prowadzona jest pomoc socjalna.

Erytrea położona jest w Afryce Wschodniej. Graniczy z Etiopią, Dżibuti i Sudanem. Populację szacuje się na blisko 5,7 mln mieszkańców. Erytrea zaliczana jest do jednego z najbiedniejszych krajów na świecie. Obecnie sytuacja społeczno-gospodarcza znacznie się pogorszyła. Gospodarka popadła w stagnację z powodu braku inwestycji, co jest spowodowane głównie polityką rządu. Doprowadziło to do wysokiego bezrobocia. Wiele rodzin znajduje się w tragicznych warunkach ekonomicznych.

Pomóż uruchomić program aktywizacji zawodowej mieszkańców Dekemhare. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 679!

Za projekt odpowiada ksiądz Petros Abraha SDB