60936 zł
cel 56000 zł

279
wspierających

Dożywianie, kursy alfabetyzacji, zakup przyborów szkolnych oraz zapewnienie opieki medycznej dzieciom i młodzieży z Fianarantosa na Madagaskarze

 

Ankofafa to biedna dzielnica leżąca na obrzeżach miasta Fianarantsoa na Madagaskarze. Rodziny tam zamieszkujące żyją w biedzie. Brakuje jedzenia, nie ma pieniędzy na leczenie oraz naukę. Ta sytuacja odbija się głównie na dzieciach i młodzieży. Wspólnie możemy pomóc mieszkańcom i dzieciom. Wesprzyj Projekt 678!

Misja w Ankofafa składa się ze szkoły zawodowej oraz oratorium. Dodatkowo organizowane są kursy nauki czytania i pisania dla dzieci i młodzieży. Mieszkańcy mogą liczyć również na wsparcie, które obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną. Niestety, ostatnimi czasy sytuacja finansowa na placówce znacznie się pogorszyła. Brakuje pieniędzy na dożywianie, leczenie najmłodszych oraz kursy i szkolenia.

W ramach projektu 678 chcemy pomóc 100 najbiedniejszym dzieciom i młodzieży uczestniczących w programie. W planach mamy zapewnienie wyżywienia, opieki medycznej, opłatę czesnego, zakup przyborów szkolnych oraz kontynuowanie kursów alfabetyzacji. W ramach zebranych funduszy, dzieci i młodzież, które uczestniczą w zajęciach alfabetyzacji i dokształcania przede wszystkim otrzymają ciepły posiłek w stołówce misyjnej. To już kolejny raz, kiedy mieszkańcy Ankofafa mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc.

Działania dotychczas podejmowane na rzecz lokalnej społeczności sprawiły, że dzieci i młodzież czują się spełnione. Wspólnie dajemy im szanse na lepsze jutro. Razem możemy pomóc dzieciom z Fianarantosa. Wspieraj z nami Projekt 678!

Za projekt odpowiada ksiądz Ramanandraibe François de Paul SDB