39500 zł
cel 39200 zł

173
wspierających

Dokończenie budowy dzwonnicy oraz budowa toalet przy kościele parafialnym w Vicaria Santo Domingo De Guzman w Paragwaju

W Paragwaju w gminie Paso Barreto salezjanie od 50 lat prowadzą parafię. Z okazji jubileuszu rozpoczęli prace na terenie kościoła. Zaplanowali budowę dzwonnicy i toalet dla wiernych, którzy przybywają z odległych miejsc. Z powodu sytuacji wzrostu cen musieli przerwać działania i szukają wsparcia. W ramach Projektu 681 zbieramy środki na dokończenie ostatniej kondygnacji dzwonnicy, a także na położenie podłóg i wykończenie łazienek dla wiernych.

Parafia Vicaria Santo Domingo de Guzmán znajduje się w gminie Paso Barreto, 472 km od Asunción, stolicy kraju. Większość mieszkańców trudni się rolnictwem lub żyje z pracy dorywczej, sytuacja materialna mieszkańców jest ciężka. Główną religią jest katolicyzm. W 2020 roku, jubileuszu 50-lecia istnienia parafii, rozpoczęto budowę dzwonnicy i toalet przy kościele. Prace ruszyły dzięki całej społeczności i sponsorom, którzy przez zmieniającą się sytuację na świecie, zrezygnowali z udzielenia pomocy. Sami parafianie nie mają możliwości dokończenia prac, budowa została wstrzymana. Misjonarze bardzo doceniają pomoc i wsparcie mieszkańców, jednak sytuacja materialna zarówno placówki, jak i społeczeństwa sprawia, że dokończenie budowli stoi pod dużym znakiem zapytania.

Dołącz do akcji, wspieraj Projekt 681! Wspólnie z nami możesz dokończyć budowę dzwonnicy i toalet przy kościele w parafii Vicaria Santo Domingo de Guzmán.

Za projekt odpowiada ksiądz Claudio Abrévalos Coronel SDB