24810 zł
cel 24330 zł

56
wspierających

Dofinansowanie do zakupu pieca grzewczego oraz opału do oratorium w Bóbrce na Ukrainie

Salezjanie z placówki misyjnej w Bóbrce na Ukrainie mierzą się z brakiem ogrzewania. Niezbędna jest wymiana starego, zepsutego pieca grzewczego. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 682!

Misjonarze z Bóbrki prowadzą parafię, dom rekolekcyjny oraz oratorium. Parafia jest niewielka, liczy około 100 osób. Do oratorium przychodzą dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Salezjanie i wychowawcy pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji, organizują im czas wolny. Młodzież może między innymi uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych i rekreacyjnych.

Dzieci i młodzież, które przychodzą do Oratorium i na katechezę często wywodzą się z rodzin biednych i zaniedbanych, dlatego często otrzymują podwieczorek, a to generuje koszty.

W czasie zimowym dom ogrzewany jest głównie drewnem. Niestety minionej zimy piec się zepsuł. Koszty naprawy przewyższają wartość pieca.

Misjonarzom udało się zgromadzić część pieniędzy, jednak koszt nowego pieca, osprzęt niezbędny do montażu, transport, montaż oraz zakup opału na zimę znacznie przewyższają możliwości finansowe salezjanów.
Okres zimowy na Ukrainie jest długi i mroźny.  Włączając się do akcji pomagasz w zakupie pieca grzewczego do oratorium prowadzonym przez księży salezjanów.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 682!

Za projekt odpowiada ksiądz Augustyn Szczerbiński SDB