56080 zł
cel 56000 zł

24
wspierających

Budowa studni w Rukago w Burundi

W Rukago w Burundi brakuje wody. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wybuduj studnię!  Wspieraj Projekt 675!

Burundi to jeden z krajów Afryki Wschodniej, położony w samym sercu Afryki. Większość mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa. Niestety, stopniowe wylesianie spowodowało rozległe erozje gleby. Na niektórych terenach plony są coraz mniejsze a bieda zaczęła zagrażać społeczeństwu.

Wody pitnej w Rukago jest za mało. Liczba mieszkańców znacznie przewyższa możliwości wydobycia lub oczyszczenia wody. Mieszkańcy nie mają dostępu do wody pitnej. W porze deszczowej zbierają wodę z rynien, jednak na ogół muszą odbyć długą drogę do rzeki, aby móc pobrać wodę.

Salezjanom udało się założyć Centrum Kształcenia Zawodowego, parafię i oratorium. Starają się pomagać najbardziej potrzebującym. Dzięki ich działaniom młodzież nie pozostała bez szans na lepsze jutro. Potrzeby są ogromne, jednak największym problemem jest brak wody pitnej. Wybudowanie studni, w którą zaangażowali się salezjanie z Rukago jest dużym przedsięwzięciem. Dzięki tej inwestycji w znacznym stopniu rozwiąże się problem braku wody. Dodatkowo poprawi się higiena a to zminimalizuje wzrost różnych chorób wśród mieszkańców. Celem projektu jest wykonanie otworu studni, montaż pompy elektrycznej, zakup oraz naprawa przestarzałych zbiorników na wodę.

Każdy z nas może pomóc mieszkańcom Rukago. Dołącz do akcji i wspólnie zs nami wybuduj studnię w Rukago w Burundi!

Za projekt odpowiada ksiądz Benjamin Gahungu SDB