88445 zł
cel 56000 zł

32
wspierających

Budowa kaplicy dla mieszkańców wioski Baali w Ghanie

 

Baali to wioska położona w diecezji Yendi, w parafii Tatale, w północno wschodniej części Ghany. Zamieszkana jest przez 40 rodzin. Praktycznie cała wioska to poganie. Salezjanie od prawie dwóch lat przyjeżdżają tam na katechezę oraz Msze Święte ponieważ mieszkańcy wyrazili ogromną chęć przyjęcia Chrztu Świętego. Problemem jest brak kaplicy, w której kapłani mogli by odprawiać Mszę oraz prowadzić katechezy dla miejscowej ludności. Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż wybudować kaplicę dla mieszkańców wioski.

Tereny Baali są rejonami pierwszej ewangelizacji. Mieszkańcy żyją z uprawy orzeszków ziemnych oraz kukurydzy. Życie jest tam bardzo ciężkie. Brakuje prądu a w pobliżu nie ma żadnej sieci elektrycznej. Aktualnie Msze Święte i nabożeństwa liturgiczne odbywają się pod prowizorycznym daszkiem podpartym cienkimi kołkami. W całej osadzie mieszka około 120 osób. Zrodziła się myśl, aby wybudować kaplicę dla lokalnej społeczności, co sprawi, że celebracja Mszy Świętej oraz katechezy będą odprawiane w godnych warunkach. Dodatkowo, po zakończonej budowie na dachu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, aby mieszkańcy mieli dostęp do prądu.

Część materiałów, w tym kamienie są już przygotowane. Mieszkańcy ofiarują też pomoc przy budowie oraz zapewnienie noclegu i pożywienia dla robotników. Niestety brakuje funduszy na wybudowanie całej kaplicy oraz montaż paneli. Mieszkańców nie stać na sfinansowanie inwestycji a możliwości finansowe misjonarzy są mocno ograniczone.

Wspólnie możemy sprawić, że mieszkańcy małej wioski będą mogli się modlić w godnych warunkach. Wesprzyj Projekt 724 i razem z nami wybuduj kaplicę w Baali!

Za Projekt odpowiada ksiądz Krzysztof Niżniak SDB