58015 zł
cel 56000 zł

225
wspierających

Pomoc dzieciom i młodzieży z Nkhotakota oraz wsparcie misji

Salezjanie z Nkhotakota w Malawi prowadzą parafię, szkołę podstawową, liceum oraz internat dla chłopców i dziewcząt. Większość uczniów pochodzi z odległych rejonów. Aby zapewnić im możliwość godnej edukacji, potrzebny jest remont klas, zapewnienie wyżywienia w internacie oraz zakup łóżek, okien i drzwi do domu przeznaczonego na internat dla dziewcząt. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 720!

Szkoły prowadzone przez księży salezjanów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdego roku liczba uczniów wzrasta. W samym liceum obecnie kształci się ponad 400 uczniów, a to generuje ogromne koszty. Warunki do nauki pozostawiają wiele do życzenia. W pierwszej kolejności należałoby ulepszyć oświetlenie w klasach oraz zakupić odpowiednią Ilość stolików szkolnych. Dużym problemem jest również wyżywienie. Posiłki są bardzo proste, wielu studentów jest głodnych, a rodzin nie stać, aby zapewnić im pełne wyżywienie. Ubogacona dieta przyczyni się do lepszego samopoczucia i zdrowia dzieci, a co za tym idzie zmotywuje ich do lepszego uczenia się.

Internat dla chłopców będzie wymagał gruntownego remontu w najbliższym roku jednak to sytuacja dziewcząt wymaga natychmiastowej interwencji. Na internat dla dziewcząt salezjanie pozyskali jeden budynek, który jest bez okien i drzwi. Potrzebne są środki finansowe na zrobienie łóżek piętrowych u lokalnego stolarza.

Niestety, salezjanów nie stać, aby w pełni pokryć koszty związane z wyżywieniem uczniów oraz zapewnić środki finansowe na remonty i wyposażenie pomieszczeń w klasach i internacie. Włączając się do akcji pomagasz w działaniach misjonarzy z Nkhotakota w Malawii. Wspieraj z nami Projekt 720!

Za projekt odpowiada ksiądz Czesław Lenczuk SDB